TeknoDiot.com
   
     

İyi Bir Web Sitesinde Olması Gereken Özellikler

İyi Bir Web Sitesinde Olması Gereken Özellikler Sektörel Haberler Sponsorlu

Günümüzde artık sadece bir web sitesine sahip olmak yeterli değildir. Bu web sitesinin temel bazı özelliklere sahip olması ve hatta rakiplerinde olmayan özellikler sunması, profesyonel web tasarım yapılmış olması gereklidir. Zira son 10 yılda, e-ticaret sektöründeki rekabet son derece artmıştır ve fark yaratamayan web sitelerinin rakipleri karşısında dikkat çekmesi mümkün değildir. İyi bir web sitesinde olması gereken özellikler, şu şekilde belirlenebilir:

  • Kullanması Kolay, Sezgisel Bir Arayüz. Bir web sitesi, karmaşık menü sistemlerine sahip olmamalı, ilk defa ziyaret eden kişiler tarafından dahi kolayca kullanılabilmelidir. Bir sayfadan diğerine geçmek, görselleri görüntülemek gibi işlemler basitçe halledilebiliyor olmalıdır. UX/UI tasarımı olarak bilinen bu durum, sitenin hızlı yüklenmesini de ilgilendirecektir.

İyi Bir Web Sitesinde Olması Gereken Özellikler Sektörel Haberler Sponsorlu

Web sitesinde neler olmalı?

  • Elektronik Ödeme Altyapısı. E-ticaret ile uğraşan web sitelerinin muhakkak bir elektronik ödeme altyapısı sahibi olması gereklidir. Bu altyapı, artık sadece kredi kartları ile sınırlı değildir. Web sitesinin, giderek yaygınlaşan elektronik cüzdan sistemleri ile ödeme yapılabilmesine de destek vermesi önemlidir.
  • SEO Uyumlu İçerik. Görsellik ve tasarım kadar önemli, hatta bazı bakımlardan daha önemli bir husus varsa, o da içeriktir. Burada kastedilen, basitçe web sitenizdeki sayfalarda yer alan metinlerdir. Ancak bu metinlerin belirli bir tekniğe uygun yazılması ve yine belirli bir uzunlukta olması gereklidir. Diğer türlü, arama motorlarının ilgisini çekmek ve sonuçlarda ilk sıralarda çıkmak mümkün olmayacaktır.

En iyi web tasarım firmaları Bursa

DAIO, on yıları aşkın deneyimi ile firma ve işletmeler için tüm bunlara ve daha fazlasına sahip olan web siteleri tasarlamaktadır. Profesyonel ekibimiz, sitenizin tasarımından ödeme altyapısına, mobil sürümünden SEO uyumlu içeriğine kadar tüm hususları büyük bir titizlikle hazırlamakta ve sitenizi kullanıma hazır bir şekilde teslim etmektedir. Resmi Google Partneri olan DAIO web ajansı, gerek duyulduğu takdirde marka tescili işlemlerinizi de gerçekleştirmektedir. 7/24 destek sunan ajansımız, web sitesini teslim ettikten sonra da teknik destek sağlamaya devam etmektedir. Modern, kullanışlı ve SEO uyumlu bir web sitesi için DAIO web tasarım ajansını ziyaret etmeniz yeterlidir.