TeknoDiot
     
     
     

İşte Türkiye’nin En Çok Oynadığı Oyunlar

İşte Türkiye'nin En Çok Oynadığı Oyunlar

Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de en çok hangi oyun oynanıyor? Sorusuna cevap işte bu haberimizde.

Türkiye’de 12- 18 yaş aralığındaki gençlerin yüzde 3.6’sının internet ve teknoloji bağımlısı olduğunu bilenleriniz vardır. Yüzde 22’ye yakın kısmının ise bağımlılık sınırında olduğu açıklandı. Tüm dünyada da ne kadar oyun oynayan bir kitlesi var.

İşte Türkiye'nin En Çok Oynadığı Oyunlar

Tüm dünyada yaygın olan oyun oynama alışkanlığımız ülkemizde de artmaya devam ediyor. Listenin ilk sırasında RiotGames‘in oyunu olan tüm dünyada yaygınlığını koruyor. Türkiye’de yaklaşık 3.5 milyon oyuncu kitlesi bulunuyor. Listenin ikinci sırasında ise internet kafelerde vazgeçilemeyen oyun olan Counter-Strike var. Counter Strike: Global Offensive‘in ülkemizde yaklaşık 2.7 milyon aktif oyuncusu bulunuyor. Listenin üçüncüsü olan GTA 5 ve GTA San Andreas. Oyuncu sayıları yaklaşık 2.5 milyon. Sırada ise 2 milyon oyuncu ile WolfTeam bulunuyor. Beşinci sırada da 1.7 milyon oyuncu sayısı ile Minecraft yer alıyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


PlayerUnknown’s Battlegrounds PlayStation 4’e Gelebilir!

Buğra Noyan

Realme TV’nin 43 inçlik Bir Panele Sahip Olacağını Açıkladı

Buğra Noyan

PUBG Geliştiricisinden Yeni Bir Oyun Daha!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.