«
İşte Türkiye'nin En Çok Oynadığı Oyunlar Oyun Haberleri PC Oyun Haberleri Teknoloji Haberleri

Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de en çok hangi oyun oynanıyor? Sorusuna cevap işte bu haberimizde.

Türkiye’de 12- 18 yaş aralığındaki gençlerin yüzde 3.6’sının internet ve teknoloji bağımlısı olduğunu bilenleriniz vardır. Yüzde 22’ye yakın kısmının ise bağımlılık sınırında olduğu açıklandı. Tüm dünyada da ne kadar oyun oynayan bir kitlesi var.

İşte Türkiye'nin En Çok Oynadığı Oyunlar Oyun Haberleri PC Oyun Haberleri Teknoloji Haberleri

Tüm dünyada yaygın olan oyun oynama alışkanlığımız ülkemizde de artmaya devam ediyor. Listenin ilk sırasında RiotGames‘in oyunu olan tüm dünyada yaygınlığını koruyor. Türkiye’de yaklaşık 3.5 milyon oyuncu kitlesi bulunuyor. Listenin ikinci sırasında ise internet kafelerde vazgeçilemeyen oyun olan Counter-Strike var. Counter Strike: Global Offensive‘in ülkemizde yaklaşık 2.7 milyon aktif oyuncusu bulunuyor. Listenin üçüncüsü olan GTA 5 ve GTA San Andreas. Oyuncu sayıları yaklaşık 2.5 milyon. Sırada ise 2 milyon oyuncu ile WolfTeam bulunuyor. Beşinci sırada da 1.7 milyon oyuncu sayısı ile Minecraft yer alıyor.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *