İşte Samsung’un Yeni Pil Teknolojisi

Galaxy Note 7 de yaşanan olayları hepimiz biliyoruz. Yaşanan bu olaylar üzerine Samsung‘ dan büyük bir adım geldi.

İşte Samsung’ un Yeni Pil Teknolojisi ;

İşte Samsung'un Yeni Pil Teknolojisi

Samsung’un Advanced Institute of Technology (İleri Teknoloji Enstitüsü) bölümde geliştirilen bu pilde normal pillerin aksine silikon yerine grafen kullanılıyor.

Grafen, Karbon elementinin grafit ve elmas gibi allotroplarından birisi ve bal peteğini andıran bir yapıya sahip.İki boyutlu olan bu malzeme, en iyi iletkenler arasında yer alıyor.

İşte Samsung'un Yeni Pil Teknolojisi

Samsung geliştirdiği bu batarya ile her şeyi değiştirecek bir sonuç elde ettiğini belirtiyor. Yeni batarya şuan kullandığımız bataryalardan 5 kat daha hızlı şarj edilebiliyor ve inanmayacaksınız sadece 12 dakika içerisinde tamamen dolduğu söylenen pil, silikon kullanılarak üretilen bataryalara göre 140 kat daha hızlı gerçekleşen elektrik aktarımı sırasında asla ısınmıyor. En güzel özelliği bu olmuş bana göre…

İşte Samsung'un Yeni Pil Teknolojisi

Şirket yetkilileri pilin devasa güç aktarımıo sırasında sıcaklığını 60 derecede koruduğunu belirtiyor ve bu da pilin çok daha güvenli olmasını sağolıyor. Yetkililer pilin kapasitesi hakkında henüz tam kesin bir bilgi vermiyor ama şu an kullandığımız pillerden %45 daha büyük bir kapasiteden bahsediliyor.

Samsung yeni bataryası için patent işlerimleri için hiç vakit kaybetmeden kolları sıvamışa benziyor. Şirket hem Güney Kore hem de Amerika Birleşik Devletleri’ nde patent başvurusu yaptı. Henüz günlük kullanıma uygun olmayan bu teknoloji, gelecek için büyük önem taşıyor.

Göz atın:   Samsung Gelecek Yıla Ekranın Altında Kamera Olan Telefon Çıkarıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu