İşte PUBG'nin 2018 Yol Haritası

İşte PUBG’nin 2018 Yol Haritası

Abone Ol 

Bugün sizinle 2018 görüşümüzü ve yol haritamızı paylaşıyoruz. Geçtiğimiz iki ay boyunca ayrıntılı planlamalar yaptık ve PUBG’nin 2018’de nasıl gelişeceğini açıklayacağız.

Geçtiğimiz 2 yıl boyunca piyasadaki en gerçekçi Battle Royale oyununu yaratmak için gereken temelleri oluşturmak için çok çalıştık. Bu yıl, bu temeller üstünde inşa ettiğimiz özellikleri cilalayacağız, hataları yok edeceğiz ve oyunu daha da genişleteceğiz.

Bu yıl her iki ayda bir büyük bir içerik güncellemesi getireceğiz, ilkini bu ay getirmeyi planlıyoruz. Her büyük güncelleme var olan belli sistemlere değişimler getirecek ve/veya yeni içerikler getiriyor olacağız. Bu büyük güncellemelerin arasında yıl boyunca küçük güncellemeler de getiriyor olacağız.

İşte PUBG'nin 2018 Yol Haritası

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Oyunun estetik kısmının sürekli geliştirilmesi de amaçlarımız arasında. Yaratıcı ekibimizin oyundaki evlerin işlenmesi hakkındaki Öncesi/Sonraki resimlerini de paylaşmak istiyoruz.

Lütfen aşağıdaki her şeyi değişebilecek olup devam etmekte olan bir çalışma olduğunu unutmayın. Bunu da aklımızda tutarak yeni içeriklere geçelim!

[ilgiliicerik icerik_id=”12971″]

Yeni İçerik ve Oynanış

Sonraki ay test sunucumuza 4x4kmlik bir harita koyacağız. Çok daha hızlı ve hararetli bir Battle Royale tecrübesi sağlayacağını düşündüğümüz haritada oyuncu yoğunluğu daha yüksek olacak ve maçlar daha kısa sürecek. Haritayı size erken sunarak sizden gelen geri dönüşler ile haritayı herkes için müthiş bir tecrübe olacak hale getirmek istiyoruz.

İşte PUBG'nin 2018 Yol Haritası

Aynı zamanda yeni Emote Sistemimizi de test etmeye hazırız, test sunucularımızda çok yakında bu sisteme göz atabileceksiniz. Bu yeni sistem üzerindeki geri dönüşlerinize göre bu sistemi ve emote sayısını yıl boyunca geliştirmeyi planlıyoruz. Şimdilik, bu sistemde yürüttüğümüz çalışmalara küçük bir bakış atabilirsiniz.

Oyun tasarımı ekibimiz ile PUBG için yeni oyun modları konusunu da konuşuyoruz. Ne yazık ki detayları belirlemek için biraz erken ve bu konuda açıklama yapmadan önce planlarımıza biraz daha devam etmek istiyoruz.

Bu yılın ilk yarısında yeni araçlar eklemeyi planlıyoruz. Aynı zamanda bu yıl silah setlerini genişletip yeni silah eklentileri getirmeyi de planlıyoruz. İşte gelecek olan silahlardan birine yakın bir bakış.

İşte PUBG'nin 2018 Yol Haritası

Üstünde çalıştığımız başka bir harita da 8x8km büyüklüğünde. Test sunucusuna gelecek olan küçük harita gibi, bu haritayı da olabildiğince çabuk sizlere sunmaya çalışacağız ki testler için bol vaktimiz olsun.

Oyundaki başarım, oyun içi arkadaş listesi ve ana menüde sesli iletişim gibi özellikleri test etmeye hazırız! Ayrıca, karakterinizi daha ayrıntılı bir şekilde özelleştirmenizi istiyoruz. Oyuna hem paraşüt hem de silah kozmetikleri eklenecek.

Aynı zamanda kurşunların uzuv ve araç delmeleri üzerinde de çalışmalarımız sürüyor, yakında test sunucularına eklenecek. Böylece oyundaki balistik sisteminin gerçekçiliğini arttırmayı düşünüyoruz.

2018’de tüm TPP ve FPP sistemini baştan tasarlayarak daha akıcı ve çevreyle etkileşimli olmasını sağlayacağız. Bu, araçların içine girme animasyonları ve araçtayken koltuk değiştirme animasyonlarını da içeriyor. Aynı zamanda karakterin nasıl hareket ettiğini de geliştirerek 3D tekrar sistemimizin geniş bir içerik sunmasını planlıyoruz.

Yol haritamızda tüm paraşüt sisteminin baştan tasarımı da var. Paraşüt artık daha çok tepki verecek ve animasyonları cilalanacak. Aynı zamanda silahlı ve silahsız savaş sistemlerimizi de geliştirmeyi düşünüyoruz.

Göz atın:   PUBG Mobile 0.5.0 Güncelleme Notları (15 Mayıs)

İstikrar, Optimizasyon ve Güvenlik

Oyunculara olan temel sorumluluğumuzu unutmadık – müthiş bir Battle Royale tecrübesi yaşamak için gerekli olan istikrarlı, akıcı ve güvenli ortamı sağlamak. Günlük olarak hilecilere karşı savaşımıza devam ediyoruz, sunucu istikrarını geliştiriyoruz ve sunucularımız ve istemcimizi optimize etmeye devam ediyoruz. Bu sorunların hepsini bir anda tamamen çözmek imkansız, ama amacımız oyunumuzu bu konuda hiç durmadan geliştirmeye devam etmek.

Konunun hassasiyeti nedeniyle ayrıntılı planlarımızı açıklayamayacağız. Ama büyük zaferler kazandığımızda bunları sizlerle paylaşıyor olacağız.

[ilgiliicerik icerik_id=”8060″]

Ses

2018’in ilk yarısında araç ses detayını yükseltmeyi planlıyoruz, süspansiyon sesleri ekleyip daha fazla patinaj sesi koyacağız. Aynı zamanda zeminin farklı hava durumlarını yansıtmasını istiyoruz ve araç yüzeylerine yağmur sesi de ekleyeceğiz. İlk yarıda aynı zamanda silah seslerinin bakış açısına göre farklı duyulması üstünde çalışacağız.

Yılın ikinci yarısında, oyuncuların hareket ederken çıkardıkları sesleri taşıdıkları ekipmanı yansıtacak şekilde değiştirmeyi planlıyoruz. Aynı zamanda oyuncunun nefes alma seslerini de koşarken, nişan alırken veya nefesini tutarken farklılaştırmayı planlıyoruz.

E-sports

Hala tam olarak istediğimiz noktada değiliz. Oyuncu topluluğundan ve profesyonel sahneden bizlere gelen geri dönüşümlerle doğru yönde ilerlediğimizi düşünüyoruz. Battle Royale espor adına büyük bir temel inşa etmeyi planlıyoruz. Oyunumuzla yapılan birçok büyük etkinlik olsa da özellikle izleyici kısmında yapmamız gereken çok şey olduğuna inanıyoruz.

3D Tekrar sistemimizin organizasyonların maçtan kareler göstermesi için çok yararlı olacağını düşünüyoruz. Bu yıl, canlı izleyici sistemini daha da geliştirmeyi planlıyoruz. Aynı zamanda izleyicilerin maç sırasında kullanabilecekleri bir tekrar sistemi de eklemeyi düşünüyoruz. Veri analizi takımımız son 3 aydaki sıralama ve oyuncu performansı bilgilerini topluyorlar ve MMR ve tüm sıralama sistemini geliştirmeyi planlıyorlar.

Bu sistemlerde çalışan müthiş takımlarımız var, ve yeni Oyun Verisi API’miz ile 2018’in bizim için büyük bir yıl olacağını düşünüyoruz.

Özel Oyun Modu

Özel Oyun Modu Sistemi daha fazla seçeneğe el verecek şekilde geliştirilecek ve hayatı kolaylaştırıcı (ayarları kaydetmek gibi) özellikler eklenecek. Her an girilebilecek özel oyun bulabilmeniz için, özel oyun modu özelliğini daha geniş bir kitleye sunmayı planlıyoruz.

Şimdiye kadarki sabrınız için teşekkür ediyoruz. Bu konudaki değişimleri sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

Topluluk Geliştirici Desteği

Bu yıl sizlere PUBG Geliştirici Portalımızı sunuyor olacağız. Geliştirici portalımızda PUBG Geliştirici API’miz, geliştirici bloğumuz ve oyun güncellemeleri ile ilgili teknik notlar bulunacak. Bu API servisiyle topluluktaki geliştiricileri de oyuncu ve maç bilgilerini sunarak destekleyeceğiz. Aynı zamanda geliştiriciler için maç seviyesi, sezon seviyesi ve tüm oyunlar seviyesinde kaynak sunuyor olacağız.

API’mizin başka bir yararlı tarafı da espor gruplarının ve diğer üçüncü taraf kişilerin PUBG içinde özel oyun kurabilmesi olacak. Bu, espor gruplarının işlerini kolaylaştıracak.

İşte PUBG'nin 2018 Yol Haritası

KAYNAK: TAMGame

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu