İşte Microsoft Edge’in Aktif Kullanıcı Sayısı!

Windows 10 ile hayatımıza giren Microsoft Edge, Nisan ayından bu yana kullanım oranını iki katına çıkarmış durumda.

Chrome‘un dünya genelinde 1 milyar, Firefox’un ise 500 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Liderlikte tabi ki Google’ın resmi tarayıcısı Google Chrome yer alıyor.

Microsoft firması Edge Web Zirvesi 2017 etkinliğinde Microsoft Edge‘in en son kullanım rakamlarını açıkladı. Rakamlar firmanın yüzünü güldürmüş durumda. Microsoft Edge web ekosistemi ekibinin başkanı Charles Morris, Edge’in şu anda dünya genelinde 330 milyondan fazla aktif cihazda kullanılmakta. Microsoft’un Nisan ayında açıkladığı rakamların tam iki katı. Bu rakamlar Microsoft’un yüzünü güldürmüş durumda.

Tekrar Google Chrome’un 1 milyar aktif kullanıcısı olduğunun ve Mozilla’nın ise 500 milyon aktif kullanıcısı olduğunun altını çizmekte fayda var. Microsoft Edge, 330 milyon aktif kullanıcı sayısı ile rekabete katılmış durumda. Internet Explorer‘ı geride bırakan Microsoft Edge, yazılım devi tarafından yeni özelliklerle donatılarak geliştirilmeyedevam ediyor.

Göz atın:   Microsoft Word Yakında Tahmini Metin Kullanacak
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu