İşte En Hızlı SSD

Silicon Motion, en hızlı tüketici sınıfı SSD modeli olan SM2262EN ile dikkat çekmeyi başardı.Kurumsal seviyede okuma performansı sunan SSD tam bir canavar!

Silicon Motion, Flash Memory Summit 2017 (Flaş Bellek Zirvesi 2017) etkinliğinde dört yeni NVMe SSD kontrolörünün tanıtımını gerçekleştirdi. Bu yeni SSD modellerinden SMI SM2262EN ise en hızlı tüketici sınıfı SSD modeli olmasıyla dikkatleri üzerine toplamayı başarmış durumda.

Silicon Motion En Hızlı Tüketici SSD Modelini Duyurdu!

2018 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi planlanan SMI SM2262EN, IMFT’nin yeni 256 Gbit TLC flaşı ile eşlenmiş bir referans tasarımına sahip ve şimdiye kadar ulaşılamamış hız değerleriyle öne çıkmayı başarıyor. Ürünün ortaya koyduğu performans, kurumsal seviyede verimlilik sunan okuma performansına sahip.

Ürün için iki paket tasarım bulunuyor. Bunlardan birisi düşük maliyetli ve dört kanallı PCB üzerinde DRAM tampon kullanma yeteneğine sahip olan SM2263SM2263XT ise, DRAM olmayan tasarıma sahip ve sistem belleğinin avantajıyla HBM kullanıyor.

SMI şimdilik her bir modeldeki işlemci çekirdeğinin sayısını açıklamış değil. Fiziksel olarak daha küçük olan SM2263 serisinin ise daha az işlem gücüihtiyacı duyacağı düşünülüyor. Bu serinin çift çekirdekli işlemci kullanacağı, SM2262 serisinin ise dört çekirdekli işlemci kullanacağı da beklentiler arasında yer alıyor.

Görünen o ki 2018, tüketici sınıfı SSD performansları anlamında oldukça çetin bir yıl olacak!

İşte En Hızlı SSD

Kaynak

 

Göz atın:   NVIDIA Ekran Kartı Satın Alana Kingston SSD Hediye!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu