İşe Yarar Backlink Nereden Alınır?

Uzunca bir süredir insanları rahatsız eden konuların başında da backlink alım / satım ve edinme yolları geliyor. Bir süre, milyonlarca site spam tehlikesi altında kaldı. Yapılan programlarla birlikte inanılmaz bir backlink furyası ortaya çıktı.

Tek tıkla binlerce siteye yorum geri bildirimi gönderebiliyor, bunları da spam filtresinden geçirebiliyordunuz. Şimdilerde Google bu konuda inanılmaz bir filtre uyguluyor ve bir backlink’in sponsor mu, kendiğinden mi verildiğini çeşitli algoritmalar sayesinde fark edebiliyor.

Yapılan bunca AR-GE’nin tek bir sebebi var, kötüye kullanım. Hemen hepimiz backlink elde etmek için çeşitli spam işlemlerinin içerisinde bulunduk, destek verdik, para harcadık ve sonucunda mutlaka sitemiz arama motorlarında iyi bir yerlere geld. Ancak; Google’ın bu sistemi çözüp sitemizi cezalandıracağını hiçbirimiz düşünmedik. Yaptık oldu diye hayal ettik. Oysa gerçek hiç de öyle değildi.

Bu yüzden içerikler için Panda Güncellemesi geldi ve sitelerimizi kategorize etti. İçeriği iyi olanları bir köşeye ayırdı. Önce spam yapan siteleri, şimdilerdeyse spam ile backlink edinen siteleri eledi. Peki ya arada kalanlar, hacklink saldırısına maruz kalanlar?

İşe Yarar Backlink Nereden Alınır?
geri bildirim

Hacklink saldırısına maruz kaldım, ne yapmalıyım?

Mühim bir konudur hacklink. Hiç istemediğiniz onlarca kaliteli ama kısa süreli linkle siteniz beslenir. Bir süre sonra bu linklerin hepsi aynı anda kaldırılır ve sitenizde inanılmaz bir yıkım yaratır. Anti-SEO taktiği olarak da bilinen bu yöntem onlarca insanı mağdur etti.

İşin garip tarafı bu işlemi yalnızca Anti-SEO ile uğraşanlar değil, site sahipleri de kendi siteleri için yaptılar. Bir nevi intihardı ama birkaç sene müthiş paralar kazandılar.

Günümüzde backlink!

Bugüne baktığımızda artık bir linkin hangi siteden alındığının, hangi siteye gittiğinin inanılmaz önemi var. Google güncellemelerini takip ederseniz orada da bu sonucu göreceksiniz.

Göz atın:   Sınıflardaki Fatih İnternet Ağına Nasıl Bağlanılır?

https://zeo.org/tr/google-algoritma-guncellemeleri/

Güncellemeleri takip edebileceğiniz bu müthiş site sayesinde, hiçbir güncellemeyi kaçırmadan hareket edebilirsiniz. Türk webmasterları için inanılmaz bir kaynak ZEO!

Backlink alırken de https://www.backlink.com.tr/paket-olustur bölümünde oluşturacağınız paket hakkında çok fazla site içerisinden seçme şansınız olur. Bu size hız + para kazandıracak bir detaydır.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu