İş Arayanlara Yapay Zeka Yardım Edecek

Abone Ol 

Rusya Federal Çalışma ve İstihdam Servisi olan Rostrud iş arama için yapay zekayı uygulamak istiyor.

Federal Çalışma ve İstihdam Servisi (Rostrud) yapay zekayı (AI) “Rusya’da Çalışma” boşluk veritabanına bağlamayı amaçlıyor.

Uzmanlar, Rostrud’un gelişimi uygulamak için yeterli veriye sahip olmadığına inanıyor. Departman zaten onları topladıklarını söyledi. Bu, Vedomosti tarafından bildirildi.

Rostrud, kaynağın teyit edildiği üzere, hizmetin oluşturulması ile ilgili materyalleri Telekom ve Kitle İletişim Bakanlığına gönderdi. Bir yönlendirme hizmeti, iş arayanların uygun açıkları bulmasına ve işverenlerin doğru özgeçmişi bulmalarına yardımcı olmalıdır. 

Rostrud, Telekom ve Kitle İletişim Bakanlığı tarafından oluşturulan federal proje “Yapay Zeka” nın pasaportuna “akıllı” bir hizmet eklemeyi öneriyor.

İş Arayanlara Yapay Zeka Yardım Edecek

Yapay Zeka, İş Dünyasına Girmeye Devam Ediyor

“Rusya’da Çalışma” web sitesinin 2009 yılında oluşturulduğunu hatırlatalım , şimdi neredeyse 3 milyon özgeçmiş ve yaklaşık 460 bin boş yer içeriyor. Hizmetle etkileşim kurmak için, Devlet Hizmetleri portalına kayıt olmak gerekir. Platformda işgücü piyasası analitiği, yetkinlik referans kitapları, yeterlilik değerlendirme işlevleri ve staj kayıtları vb. Yer alacaktır. 2025 yılı başında platformun 4,5 milyon kişi tarafından kullanılacağı varsayılmaktadır.

Rostrud temsilcisi, departmanın Rusya’daki Çalışma portalında yapılan görüşmelere cevaplar ve davetiyeler hakkında geri bildirim topladığını ve ayrıca boşluk verilerini ve özgeçmişleri karşılaştırdığını belirtti.

Geliştirme uygulamasının 147.5 milyon ruble olduğu tahmin edilmektedir.

İş Arayanlara Yapay Zeka Yardım Edecek İş Arayanlara Yapay Zeka Yardım Edecek

Göz atın:   Samsung Galaxy S20 Serisi ve Galaxy Z Flip'ın Fiyatları Belli Oldu!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu