iPhone’a Windows Nasıl Yüklenir?

Daha önce bir çok Apple ürünlerine Windows sürümleri yüklenmişti. Apple Watch, iPhone gibi ürünlere yükleme yapılmıştı.

 iPhone 7’de Windows XP’nin hatta Windows Vista’nın, iPhone X’te ise Windows 95’in çalıştırıldığı zamanları hatırlarsınız. Yükleniyor ancak kullanım olarak olanaksız bir duruma sürüklüyor. Büyük PC’ler de yer alan işletim sistemleri elle tutulan ve oldukça küçük olan cihazlara yani akıllı telefonlara yüklenmesi teknoloji meraklılarını meraklandırıyor.

https://teknodiot.com/haftanin-en-cok-indirilen-filmleri-3-6128.html

Hacking Jules adındaki YouTube kanalı nasıl yapılacağını açıkça anlatmış durumda.  iPhone’unuza Windows yüklemek için Jailbreak’e ihtiyaç yok. iOS 10 çalıştıran ve 64-bitlik bir iPhone’a ve Xcode 8’e ihtiyacınız var. Ne yazık ki yükleme işlemleri sanıldığı kadar kolay değil. Orta veya giriş seviyesi C veya C++ dillerine biraz merak ve yatkınlığınız olması gerekli. Birde yapmaktan çok izlemek daha zevkli bir hal alıyor.

Zaten biri neden iPhone’una Windows işletim sistemi kurar ki? Eğer bir çılgınlık yapıp iPhone’unuza Windows işletim sistemi kuracağım diyenleriniz varsa içimizde, iPhone’a Windows yüklemekle ilgili projenin detaylarına Github sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Göz atın:   Roll-Royce, Yüksek Hızlı Elektrikli Uçak Modelini Tanıttı: ACCEL
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu