iPhone XR, Dünya Çapında En Çok Satan Telefon Oldu!

iPhone XR, dünya çapında en çok sevk edilen 46,2 milyon ünite ile 2019’da en çok satan akıllı telefon oldu.

Apple, 2019 yılında 46.3 milyondan fazla iPhone XR modeli gönderdi ve bu da 2018’de sevk ettiği birimlerin iki katından fazla demek oluyor.

Bir araştırma şirketi olan Omdia’nın raporuna göre iPhone XR, 2019 yılında dünyanın en popüler akıllı telefonu oldu. Şirketin görünüşe göre bir sonraki en iyi satıcı olan iPhone 11’den dokuz milyon adet daha fazla sevkiyatı ve bu da yılda toplam 37,3 milyon adet sevk etti.

Apple, 2019 yılında 46.3 milyon iPhone XR birimi sattı; bu, 2018’de sevk ettiği 23.1 milyon birimin iki katından fazla. Samsung Galaxy A10, Galaxy A50 ve Galaxy A20, sırasıyla 30.3 milyon, 24.2 milyon, 19.2 milyon sevkiyatla bir sonraki en çok satan telefonlar arasında. iPhone 11 Pro Max 17.400.000 birimleri ile iPhone 8 izledi 17.600.000 gönderiler altıncı sırada geldi.

En çok satan iPhone XR oladu sonrasında Galaxy A10

iPhone XR, Dünya Çapında En Çok Satan Telefon Oldu!

Omdia, Apple iPhone gönderilerinin 2019’da 2018’e göre yüzde 4,6 oranında azaldığını tahmin ediyor. Omdia’nın akıllı telefon araştırma ve analiz direktörü Jusy Hong, “Apple, küresel akıllı telefon modeli sevkiyat sıralamasında sürekli olarak birinci ve ikinci pozisyonlara sahip. beş yıldan fazla bir süredir bu baskın pozisyonu koruyan şirket. Apple’ın fiyat artışlarının geçen yıl iPhone gönderilerinin azalmasına neden olduğunu düşünürken şirketin bu cephede devam eden hakimiyeti daha da dikkat çekici. Apple, rakiplerine kıyasla sunduğu model sayısını sınırlayarak satışlarını iPhone XR gibi geniş bir çekiciliğe sahip birkaç akıllı telefon üzerinde yoğunlaştırabildi.”

Redmi Note 7, 16.4 milyon adet ile ilk 10’a girdi. iPhone 11 Pro  ve Samsung Galaxy J2 Core ile 15.5 milyon adet ve 15,2 milyon birimleri ile birlikte dokuzuncu ve onuncu yerde tamamladı. Şaşırtıcı bir şekilde, 2019’dan hiçbir Samsung amiral gemisi modeli listeye girmedi, bu da 2018’de Galaxy S9 ve S9 Plus’ın sırasıyla yedinci ve sekizinci sıralarda yer aldığı durum değildi.

Göz atın:   Eset'ten Ebeveynlere Yardımcı Olacak Site: Safer Kids Online!

iPhone XR, Dünya Çapında En Çok Satan Telefon Oldu!

iPhone XR, Dünya Çapında En Çok Satan Telefon Oldu!

iPhone XR, Dünya Çapında En Çok Satan Telefon Oldu! iPhone XR, Dünya Çapında En Çok Satan Telefon Oldu! iPhone XR, Dünya Çapında En Çok Satan Telefon Oldu!

iPhone XR, Dünya Çapında En Çok Satan Telefon Oldu! iPhone XR, Dünya Çapında En Çok Satan Telefon Oldu!

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu