iPhone X’in Apple’a Maliyeti Ne Kadar? - TeknoDiot.com

iPhone X’in Apple’a Maliyeti Ne Kadar?

Abone Ol 

Apple’ın 12 Eylül’de tanıttığı yeni iPhone modellerinden en çok konuşulan modeli iPhone X oldu. iPhone X’in fiyat konusu en çok konuşulanlar arasında.

Apple’ın yeni iPhone modelleri olan; iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri çok merak edilmişti. Apple, iPhone X’in fiyatını biraz uçuk bir rakama çekmişti. En düşük modeli tam 999$ buda deniyor ki 64 GB versiyonu oluyor. Tüm yeni iPhone modelleri 64 GB ve 256 GB dahili depolama alanı ile çıkmıştı.

:: iPhone X, Türkiye’de Ön Siparişte: Fiyatı Şok Edecek!

:: iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Karşılaştırması!

:: iPhone X Duvar Kağıtları Yayınlandı

Apple, iPhone X’in fiyatını 999$ yaptı ve akıllara şu soru geldi. Peki Apple, iPhone X’e ne kadar maliyete patladı? İşte bu sorunun cevabını bu haberimiz de vereceğiz.  iPhone 10olarak lanse edilen iPhone X olarak yazılan model, iPhone’ların 10.yılına özel bir tasarım ile geldi.

iPhone X fiyatıyla da cep yakıyor. Çin’de Foxconn fabrikasında bir araya getirilen iPhone X’in toplam parça maliyetinin 412,75 dolar olduğu açıklandı. iPhone X’in OLED ekranı 80 dolar, Toshiba’nın tedarik ettiği 45 dolarlık NAND depolama birimi, 3 GB RAM’in maliyeti 24 dolar iken çipe Qualcomm tarafından eklenen model üretim maliyetini 44 dolara fırlamakta. iPhone X’in 3D sensörünün 25 dolar olduğu açıklandı. Gövdeyi çepeçevre saran camın fiyatının 18 dolar.  iPhone X’i 999$ fiyat etiketi ile raflarda yerini alacak.

Göz atın:   Oppo, Yeni Oppo Z Serisi İçin 13 Akıllı Telefonu Tescilledi

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu