iPhone X Üretiminde Sıkıntılar Yaşanıyor

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X’in fiyatı ve tasarım anlamında epeyce konuşulmuştur.

Apple’ın iPhone X telefonu piyasaya tahmin edilenden çok daha az miktarda sürülecek. Apple’ın diğer iki iPhone modeli iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin satışları iyi gitmiyor.

:: Satışa Çıkacağı Gün iPhone X Alacaklara Güzel Haber!

:: Oyun Sektöründe Hafta Sonu İndirimi

Bu modeldeki üretimi %50 kısma kararı alan Apple, tüketicinin beklediği iPhone X modelinde ise üretim sıkıntısı yaşıyor. Apple’ın yeni iPhone modeli iPhone X üretimini Foxconn fabrikasında üretiliyor. iPhone X’in üretiminde bir çok sıkıntılar yaşanmakta. Söylentilere göre Apple’ın bu modelde kullanacağı yeni ekran paneli gibi parçaların temininde çekilen güçlüklerin de Foxconn yönetiminin işini kolaylaştırmadığı iddia ediliyor.

iPhone X Üretiminde Sıkıntılar Yaşanıyor

Bildiğiniz üzere Apple’ın iPhone X modeli 3 Kasım 2017 tarihinde raflarda yerini alacak. Bu tarihe kadar Apple’ın elinde sadece 3 milyon adet iPhone X bulunacağı söyleniyor. Ancak olayın en ilginç tarafı ise Foxconn’un 2017 sonuna kadar teslim etmesi gereken 40 milyon iPhone X modelini yetiştirememe ihtimali de yüksekmiş. Bakalım neler olacak 3 Kasım ve sonrasında göreceğiz.

Göz atın:   Microsoft'da Eski Bilgisayarları Yavaşlatacak
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu