iPhone Sayesinde Apple Dünyanın Dördüncü Oyun Şirketi

Oyun şirketlerini düşündüğünüzde, Microsoft, Sony ve Nintendo. Ayrıca EA, Ubisoft, Activision, Blizzard ve benzerlerini de düşünebilirsiniz.

Ancak dünya söz konusu olduğunda, Apple Newzoo’daki analistlere göre göz önünde bulundurulacak bir isim olabilir, Apple dünyanın en büyük dördüncü oyun şirketi olduğu söyleniyor.

Bu, bazıları için kafa karıştırıcı olabilir, çünkü çoğu zaman Apple herhangi bir oyun yapmaz, konsol çıkartmazken nasıl oluyor? Ancak, iPhone’un yayılması sayesinde Apple’ın dördüncü sıraya girmesine izin verdiği anlaşılıyor. Aynı zamanda, mobil oyunların ne kadar büyük olduğunu göstermeye devam ediyor, özellikle bugünlerde neredeyse herkesin konsollara karşı bir akıllı telefona sahip olduğunu düşündüğünüzde bu orantı doğru görünmekte.

iPhone Sayesinde Apple Dünyanın Dördüncü Oyun Şirketi

Analistlere göre, Apple’ın 2018’in ilk çeyreğinde oyun yapmadan 2.09 milyar dolar kazandığı tahmin ediliyor. Bu durumda yıl boyunca 9.45 milyar dolar civarında. Bu kazancın yalnızca genel olarak App Store tarafından kazanılan paraya mı dayandığı veya bu uygulamanın Apple’ın App Store’da satılan uygulamalardan aldığı indirim olup olmadığı açık değildir.

Apple’ın pozisyonunun da artabileceğini hayal ediyoruz, çünkü WWDC 2019’da, şirket, oyunculara bir dizi özel oyuna erişmelerini sağlayacak yeni bir abonelik hizmeti olan Apple Arcade‘i duyurmuştu.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu