iPhone Sayesinde Apple Dünyanın Dördüncü Oyun Şirketi - TeknoDiot.com

iPhone Sayesinde Apple Dünyanın Dördüncü Oyun Şirketi

Abone Ol 

Oyun şirketlerini düşündüğünüzde, Microsoft, Sony ve Nintendo. Ayrıca EA, Ubisoft, Activision, Blizzard ve benzerlerini de düşünebilirsiniz.

takipçi satın al
takipçi satın al

Ancak dünya söz konusu olduğunda, Apple Newzoo’daki analistlere göre göz önünde bulundurulacak bir isim olabilir, Apple dünyanın en büyük dördüncü oyun şirketi olduğu söyleniyor.

Bu, bazıları için kafa karıştırıcı olabilir, çünkü çoğu zaman Apple herhangi bir oyun yapmaz, konsol çıkartmazken nasıl oluyor? Ancak, iPhone’un yayılması sayesinde Apple’ın dördüncü sıraya girmesine izin verdiği anlaşılıyor. Aynı zamanda, mobil oyunların ne kadar büyük olduğunu göstermeye devam ediyor, özellikle bugünlerde neredeyse herkesin konsollara karşı bir akıllı telefona sahip olduğunu düşündüğünüzde bu orantı doğru görünmekte.

iPhone Sayesinde Apple Dünyanın Dördüncü Oyun Şirketi

Analistlere göre, Apple’ın 2018’in ilk çeyreğinde oyun yapmadan 2.09 milyar dolar kazandığı tahmin ediliyor. Bu durumda yıl boyunca 9.45 milyar dolar civarında. Bu kazancın yalnızca genel olarak App Store tarafından kazanılan paraya mı dayandığı veya bu uygulamanın Apple’ın App Store’da satılan uygulamalardan aldığı indirim olup olmadığı açık değildir.

Apple’ın pozisyonunun da artabileceğini hayal ediyoruz, çünkü WWDC 2019’da, şirket, oyunculara bir dizi özel oyuna erişmelerini sağlayacak yeni bir abonelik hizmeti olan Apple Arcade‘i duyurmuştu.

Göz atın:   Yeni Apple AirPods Sızdırıldı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL