iPhone Sayesinde Apple Dünyanın Dördüncü Oyun Şirketi - TeknoDiot.com

iPhone Sayesinde Apple Dünyanın Dördüncü Oyun Şirketi

Abone Ol 

Oyun şirketlerini düşündüğünüzde, Microsoft, Sony ve Nintendo. Ayrıca EA, Ubisoft, Activision, Blizzard ve benzerlerini de düşünebilirsiniz.

Ancak dünya söz konusu olduğunda, Apple Newzoo’daki analistlere göre göz önünde bulundurulacak bir isim olabilir, Apple dünyanın en büyük dördüncü oyun şirketi olduğu söyleniyor.

Bu, bazıları için kafa karıştırıcı olabilir, çünkü çoğu zaman Apple herhangi bir oyun yapmaz, konsol çıkartmazken nasıl oluyor? Ancak, iPhone’un yayılması sayesinde Apple’ın dördüncü sıraya girmesine izin verdiği anlaşılıyor. Aynı zamanda, mobil oyunların ne kadar büyük olduğunu göstermeye devam ediyor, özellikle bugünlerde neredeyse herkesin konsollara karşı bir akıllı telefona sahip olduğunu düşündüğünüzde bu orantı doğru görünmekte.

iPhone Sayesinde Apple Dünyanın Dördüncü Oyun Şirketi

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Analistlere göre, Apple’ın 2018’in ilk çeyreğinde oyun yapmadan 2.09 milyar dolar kazandığı tahmin ediliyor. Bu durumda yıl boyunca 9.45 milyar dolar civarında. Bu kazancın yalnızca genel olarak App Store tarafından kazanılan paraya mı dayandığı veya bu uygulamanın Apple’ın App Store’da satılan uygulamalardan aldığı indirim olup olmadığı açık değildir.

Apple’ın pozisyonunun da artabileceğini hayal ediyoruz, çünkü WWDC 2019’da, şirket, oyunculara bir dizi özel oyuna erişmelerini sağlayacak yeni bir abonelik hizmeti olan Apple Arcade‘i duyurmuştu.

Göz atın:   Acer H6810 ile 120 inç 4K Projektör İle Evde Sinema Keyfi

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu