TeknoDiot.com
   
     

iPhone Sayesinde Apple Dünyanın Dördüncü Oyun Şirketi

iPhone Sayesinde Apple Dünyanın Dördüncü Oyun Şirketi Apple Haberleri Oyun Haberleri Sektörel Haberler Teknoloji Haberleri

Oyun şirketlerini düşündüğünüzde, Microsoft, Sony ve Nintendo. Ayrıca EA, Ubisoft, Activision, Blizzard ve benzerlerini de düşünebilirsiniz.

Ancak dünya söz konusu olduğunda, Apple Newzoo’daki analistlere göre göz önünde bulundurulacak bir isim olabilir, Apple dünyanın en büyük dördüncü oyun şirketi olduğu söyleniyor.

Bu, bazıları için kafa karıştırıcı olabilir, çünkü çoğu zaman Apple herhangi bir oyun yapmaz, konsol çıkartmazken nasıl oluyor? Ancak, iPhone’un yayılması sayesinde Apple’ın dördüncü sıraya girmesine izin verdiği anlaşılıyor. Aynı zamanda, mobil oyunların ne kadar büyük olduğunu göstermeye devam ediyor, özellikle bugünlerde neredeyse herkesin konsollara karşı bir akıllı telefona sahip olduğunu düşündüğünüzde bu orantı doğru görünmekte.

iPhone Sayesinde Apple Dünyanın Dördüncü Oyun Şirketi Apple Haberleri Oyun Haberleri Sektörel Haberler Teknoloji Haberleri

Analistlere göre, Apple’ın 2018’in ilk çeyreğinde oyun yapmadan 2.09 milyar dolar kazandığı tahmin ediliyor. Bu durumda yıl boyunca 9.45 milyar dolar civarında. Bu kazancın yalnızca genel olarak App Store tarafından kazanılan paraya mı dayandığı veya bu uygulamanın Apple’ın App Store’da satılan uygulamalardan aldığı indirim olup olmadığı açık değildir.

Apple’ın pozisyonunun da artabileceğini hayal ediyoruz, çünkü WWDC 2019’da, şirket, oyunculara bir dizi özel oyuna erişmelerini sağlayacak yeni bir abonelik hizmeti olan Apple Arcade‘i duyurmuştu.