TeknoDiot
     
     
     

iPhone 8 Plus Tanıtıldı! İşte Tüm Detayları

iPhone 8 Plus Tanıtıldı! İşte Tüm Detayları

Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıttığı “Apple Special Event” ismindeki etkinlikte iPhone 8 Plus modeli tanıtıldı. İşte iPhone 8 Plus modeli hakkında tüm detaylar!

Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıttığı bu etkinlikte birden fazla model tanıttı. iPhone 8 Plus modeli tanıtıldı ve tüm detayları belli oldu. iPhone 8 Plus’ın tüm detayları haberimizde.

iPhone 8 Plus Tanıtıldı! İşte Tüm Detayları

İşte iPhone 8 Plus’ın Detayları

iPhone 8 Plus, suya ve toza karşı dayanıklı. Diğer modeller iPhone 8 ve iPhone X’de de bu özellikler yer alıyor. iPhone 8 Plus’da da iPhone 7 Plus’da olduğu gibi 5.5 inç 1920×1080 piksel çözünürlüklükte ekrana sahip. iPhone X modelinde ise 5.8 inçlik ekrana sahipti. Çift kamerası yine bulanan iPhone 8, 12 MP, geniş açı f/1.8 ve  f/2.8 lens, OIS, dört LED’li True Tone Flash, 4K 60 fps, 240 fps’de ise 1080 video kaydı yapabilme özelliğine sahip.

iPhone 7 Plus’a göre daha performanslı bir kamera yer alıyor. Ön kamerası ise 7 MP çözünürlükte. iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’da aynı kamera çözünürlükler kullanılmış. Bluetooth 5.0 bağlantısı yer alıyor. 22 Eylül’de tüm dünyada yerini alması bekleniyor. 15 Eylül’de de ön siparişe açılacak.

iPhone 8 Plus, Apple’ın yeni nesil A11 Bionic işlemcisine sahip. Bu işlemci hem iPhone 8’de hemde iPhone X’de yer alıyordu.  64 ve 256 GB depolama alanlarına sahip bir model. İşlemciye 3 GB RAM eşlik ediyor. Gümüş, uzay grisi ve altın renk seçenekleri sunulmuş durumda. iPhone 8 Plus, 799 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa çıkacak ancak Türkiye fiyatı henüz belli değil.

:: iPhone 8 Tanıtıldı! İşte Tüm Detayları

:: iPhone X Tanıtıldı! İşte Tüm Detayları

iPhone 8 Plus Tanıtıldı! İşte Tüm Detayları

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Dünyanın ilk Çerçevesiz 8K QLED Televizyonu Samsung’dan Geldi

Buğra Noyan

Çin’de İki Yeni Koronavirüs (Covid-19) Çeşidi Belirlendi!

Burak Dal

Netflix’in, Spotify Hakkındaki Düşüncesi Tüm Gözleri Üzerine Çekecek!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.