iPhone 7, iPhone 8’den Daha Fazla Satıyor

Apple’ın yeni iPhone modelleri iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinden başka diğer iPhone modelleri daha fazla satıyor.

Dünyanın en büyük ve en değerli şirketleri arasında yer alan Apple, 12 Eylül’de üç farklı iPhone modeli tanıtmıştı. Ancak yeni bir iPhone modeli olan iPhone 8 modeli iPhone 7‘den daha az satıyor olması dikkatleri çekti. Bu durumda da iPhone 8 satışları Apple’ı pek memnun etmemiş durumda.

Bunun neden olmasının başlıca sebeplerinden bir tanesi de fiyat konusu. Apple kullanıcıları aslında iPhone 8 alana kadar, o fiyatı iPhone 8’e vereceğime iPhone 7 alırım mantığıyla ilerlemekte. Henüz Apple, Eylül ayı sonunda piyasaya sürülen iPhone 8’in satış rakamları yayınlamadı. Ancak işler iyiye gitmiyor gibi. Apple’ın bu durumu 3 Kasım tarihinde piyasada yer alacak olan iPhone X modeli ile umutlu.

:: Huawei Mate 10 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

:: Android Kullanıcıları iPhone’a Geçti!

iPhone 7, iPhone 8’den neredeyse 150 dolar daha ucuz ve teknik özellikleri arasında dağlar kadar fark yok. Bu nedenle çoğu Apple kullanıcısı iPhone 8’e daha fazla para vermek yerine, iPhone 7 satın almayı tercih ediyor. Türkiye’de ise iPhone 7 ile iPhone 8 arasındaki fiyat farkının 900 TL olduğunun altını çizmekte fayda var.

 

Göz atın:   BİM'e Gelecek Olan Teknolojik Ürünler!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu