TeknoDiot.com
   
     

iPhone 11’de Lightning mi, yoksa USB-C mi Olacak?

iPhone 11'de Lightning mi, yoksa USB-C mi Olacak? Akıllı Telefon Haberleri Apple Haberleri Teknoloji Haberleri

Apple her yılın Eylül ayında genellikle yeni iPhone modelleri ve diğer Apple cihazlarını tanıtıyor. 2 aya yakın bir zaman kaldı ve iPhone 11 modelinin tanıtılması bekleniyor.

Apple‘ın Eylül ayında dünyaya duyuracağı yeni telefonu iPhone 11‘le ilgili en çok merak edilen nokta, şirketin Lightning portunu bırakıp USB-C’ye geçiş yapıp yapmayacağı.

Apple, Eylül ayında üç farklı yeni iPhone modeli ile karşımıza çıkacak; iPhone 11, iPhone 11 Max ve iPhone 11 R (veya iPhone XR 2019) adını taşıması beklenen iPhone modelleri, çok büyük tasarımsal değişikliğe sahip olacağı beklenmiyor ancak birlikte bir dizi yeni özelliği de beraberinde getirecek.

Lightning mi, yoksa USB-C mi olacak?

iPhone 11'de Lightning mi, yoksa USB-C mi Olacak? Akıllı Telefon Haberleri Apple Haberleri Teknoloji Haberleri

Akıllara gelen ilk sorulardan biri Apple artık USB-C portuna geçecek mi? Apple’ın yeni nesil iPad Pro’larda yaptığı gibi iPhone’larda da USB-C’ye geçiş yapıp yapmayacağı merak konusu.

Apple’a yakın bazı kaynaklardan ortaya çıkarılan bazı bilgileri sizlerle paylaşalım. Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone modellerinde Lightning portunu kullanmaya devam edeceği görüşünde. Yani bu yıl bu yönde büyük bir yenilik olmayacak. Ancak Apple’ın planlarında bu değişiklik bulunuyor ve kuvvetle muhtemel 2020 yılında duyurulacak iPhone modellerinin hemen hepsi USB-C portunu kullanacak.