TeknoDiot.com
   
   
Anasayfa » Bilgisayar Haberleri » iOS’un Tüm Sürümleri Hacklendi!

iOS’un Tüm Sürümleri Hacklendi!

iOS'un Tüm Sürümleri Hacklendi!

Bilgisayar korsanları iOS’un mevcut tüm sürümlerini hackledi.

Jailbreak’in kararlı olduğundan ve cihazların şarj edilmesini etkilemediğinden eminler. Hackerlar, Apple mobil işletim sistemi iOS’un en son sürümlerini hacklemeyi başardılar. Unc0ver ekibi iOS’un güvenlik açığını bulabildi ve kullanabildi ve küresel bir jailbreak yayınladı. Operasyon, stabil olduğundan iPhone’un şarjını etkilemez, olumsuz olarak cihazın çalışmasını etkilemez.

Hackerların jailbreak için kullandığı güvenlik açığının ayrıntıları bilinmemektedir. Ancak, geliştiriciler yaklaşık bir ay boyunca uzun süre çalışmayacağından emindir.

Jailbreak iCloud veya Apple Pay hizmetlerine müdahale etmez. Aynı zamanda, kullanıcılar şirket tarafından resmi olarak desteklenmeyen alternatif dizinlerden uygulamalar yükleme olanağına sahiptir. Hackerlar bunu sadece mevcut kurallara istisnalar ekleyerek başardılar.

Hackerlar, Apple’ın zaten iOS’un çalışmasını düzeltebilecek bir güvenlik açığı aramaya başladığını ekledi. Unc0ver temsilcilerine göre, bunu yapmak için en az iki ila üç haftaya ihtiyaçları olacak.

iOS'un Tüm Sürümleri Hacklendi!

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


F-Secure Şirketi Hacker’ların En Çok Denediği Şifreleri Açıkladı!

Burak Dal

Xbox One vs. PlayStation 4: The Final Verdict – Reader’s Feature

Buğra Noyan

LG, Android 10 Güncelleme Takvimini Açıkladı

Buğra Noyan

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.