iOS’un Tüm Sürümleri Hacklendi!

Bilgisayar korsanları iOS’un mevcut tüm sürümlerini hackledi.

Jailbreak’in kararlı olduğundan ve cihazların şarj edilmesini etkilemediğinden eminler. Hackerlar, Apple mobil işletim sistemi iOS’un en son sürümlerini hacklemeyi başardılar. Unc0ver ekibi iOS’un güvenlik açığını bulabildi ve kullanabildi ve küresel bir jailbreak yayınladı. Operasyon, stabil olduğundan iPhone’un şarjını etkilemez, olumsuz olarak cihazın çalışmasını etkilemez.

Hackerların jailbreak için kullandığı güvenlik açığının ayrıntıları bilinmemektedir. Ancak, geliştiriciler yaklaşık bir ay boyunca uzun süre çalışmayacağından emindir.

Jailbreak iCloud veya Apple Pay hizmetlerine müdahale etmez. Aynı zamanda, kullanıcılar şirket tarafından resmi olarak desteklenmeyen alternatif dizinlerden uygulamalar yükleme olanağına sahiptir. Hackerlar bunu sadece mevcut kurallara istisnalar ekleyerek başardılar.

Hackerlar, Apple’ın zaten iOS’un çalışmasını düzeltebilecek bir güvenlik açığı aramaya başladığını ekledi. Unc0ver temsilcilerine göre, bunu yapmak için en az iki ila üç haftaya ihtiyaçları olacak.

iOS'un Tüm Sürümleri Hacklendi!

Göz atın:   Microsoft’un İlk Office Uygulaması Linux’ta Gelecek!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu