iOS 13 Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı | TeknoDiot.com
arama

iOS 13 Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı

Apple'ın iPhone, iPad gibi cihazlarında kullandığı işletim sistemi iOS'un 13. sürümü yani iOS 13 hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. 
iOS 13 Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Buğra Noyan Buğra Noyan

Apple’ın iPhone, iPad gibi cihazlarında kullandığı işletim sistemi iOS’un 13. sürümü yani iOS 13 hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı.

iOS 12 tanıtımı bile gerçekleştirilmeden, bir iOS 13 uygulaması hakkında ilk detaylar ortaya çıkmış durumda. Bu durum oldukça değişik bir durum olduğunu bizde biliyoruz. Apple tarafından 2019 yılında kullanıcılara sunulacak olan mobil işletim sistemi birçok yeniliği beraberinde getirecek iOS 13 sürümü oldukça iddialı.

Bu noktada iPad kullanıcılarının hoşuna gidecek olan iPad için iOS 13 sürümünün tablete odaklı birçok yeni özellik ile birlikte geleceği söz konusu.  Ayrıca, Apple Pencil çalışma şekli hakkında da geliştirmelerle karşılaşacağız gibi görünüyor. Apple, iOS 11 ile yaşadığı sorunlar sonrasında iOS 12 için yeniliklerden çok sistem kararlılığına odaklanmış durumda. iOS 12 düzeltilmiş olacak iOS 13 bomba olacak diyebiliriz.

iOS 13 Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı

Uzun zamandır adı geçen çapraz platform uygulamaları da ilk kez 13. sürüm ile birlikte gelecek gibi gözüküyor. Şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı hakkında söylentiler dolaşan iOS ve Mac uygulamalarının tüm Apple cihazlarda çalışması beklenilenden biraz daha ileri tarihe atılmış durumda.

iOS 13 hakkında aktarılan bilgiler arasında yeni ve gelişmiş Animoji seçenekleri, Animoji için FaceTime desteği, yeni ebeveyn kontrolleri, ebeveynlerin çocuklarının cihazları ne kadar süreyle kullandığını takip edebileceği Dijital Sağlık aracı ve daha fazlası bulunuyor. Son olarak iOS 12 sürümü 4 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek etkinlikte tanıtılacak.

Sosyal Medya’da TeknoDiot