iOS 11 Kullanım Oranları Açıklandı

Apple’ın en son iOS sürümü iOS 11 sürümünün kullanım oranları açıklandı. Apple, iPhone ve iPad için iOS 11 kullanım oranlarını açıkladı.

Android sürümlerinin dağıtımıyla ilgili aylık güncelleme istatistiklerini yayınlıyor en son Android Oreo 8.1 sürümü şuanda piyasada ve en büyük rakibi olan Apple mobil cihazlarında bulunan iOS işletim sistemi. Apple firması, iOS 11’in benimsenmesi ve işletim sisteminin önceki sürümlerinin karşılaştırmasıyla ilgili istatistikleri yayınladı. Buna göre Apple, iPhone‘ların ve iPad’lerin yüzde 65’inin iOS 11 ile çalıştığını ve yüzde 30’dan azının hala iOS 10’da olduğunu doğruluyor.

Galaxy S9 Plus’ın Yeni Görselleri Sızdı

iOS 11 Kullanım Oranları Açıklandı

Apple’ın yayınladığı iOS 11 verilerine baktığımızda iPhone cihazların % 65’i iOS 11’i kullanırken, % 28’i hala iOS 10’un gücünü koruyor. Cihazların sadece % 7’si hala eski iOS sürümlerini kullanıyor. Şunu da demekte fayda var bu veriler 18 Ocak’ta App Store tarafından ölçüldü. Yeni cihazlara geçmeye devam etmesi veya yeni müşterileriniOS’un son sürümünü kullanması ile bu rakamlar artacak. iOS 11 kullanım oranı 2018’in ortalarında daha da artacaktır. 2017’nin verilerine baktığımız zaman iPhone’ların ve iPad’lerin % 76’sının o anda platformun en yeni sürümü olan iOS 10’u çalıştırdıklarını açıklamıştı.

Göz atın:   Google Haber, Dijital Dergileri Kaldırıyor!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu