iOS 11.3 Yayınlandı

iOS 11.3 Yayınlandı! Güncelleme Detayları!

Uzun zamandır beklenen iOS 11.3 sonunda yayınlandı. En çok dikkat çeken pil performansı için yapılan iyileştirmeler ve ARKit 1.5 oldu.

Henüz geliştirme aşamasında olan bu özellik, eski pillere sahip iPhone‘ ların yavaşlatılmasının ortaya çıkışından sonra geliştirildi. Bu sürümle gelen bir yeni özellik ise Pil Sağlığı. Bu özellik sayesinde pilin ne kadar verimle çalıştığını bir arızası olup olmadığını yada servise ihtiyacı olup oladığını görebileceksiniz. Pil Sağlığı özelliği sadece iPhone 6 ve üzeri modellerde kullanılabilecek. Ayrıca isteyen kullanıcılar pili korumak için iPhone’ un işlemci gücü sınırlandırmasını devre dışı bırakabilecek. Bu özelliği iPhone 6, 6 Plus, SE, 6s, 6s Plus, 7 ve 7 Plus kullanıcıları kullanabilecek.

[ilgiliicerik icerik_id=”12696″]

iOS 11.3 Yayınlandı! Güncelleme Detayları!

Bu güncellemeyle gelen bir diğer yenilik ise şimdilik sadece ABD‘ de kullanılabilen Sağlık Kayıtları portalı. Bu özellik sayesinde 40‘dan fazla sağlık sağlık sisteminin hastaları tıbbi kayıtlarını iPhone’ un Sağlık uygulaması üzerinden görebilecek.

Bu güncelleme ile arttırılmış gerçeklik konusunda iyileştirmeler yapan Apple, gizlilik konusunda da bir kaç adım attı. Artık bu özellik sayesinde kullanıcılardan kişisel bilgiler istendiğinde ekranda iki mavi ikon el sıkışırken gözükecek.

Göz atın:   Türk Yazılımcı macOS High Sierra Sürümünde Açık Buldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu