İnternet Kafelere Yeni Bir Düzenleme Geliyor - TeknoDiot.com

İnternet Kafelere Yeni Bir Düzenleme Geliyor

Abone Ol 

İçişleri Bakanlığı, 18 Eylül itibarıyla başlayacak yeni öğretim yılında harekete geçiyor. İnternet kafeler için yeni düzenlemeler yolda.

takipçi satın al
takipçi satın al

Yeni düzenleme, öğrenciler için önemli kurallar getiriyor. Ders saatlerinde internet kafede oyun ve benzeri işler yapmak yasaklanacak. Ders saatlerinde ve okul saatleri içerisinde internet kafelere öğrenci alınmayacak.

İnternet Kafelere Yeni Bir Düzenleme Geliyor

Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi adında emniyet ekipleri oluşturulacak. İnternet kafelerde de okul saatleri içerisinde okul çevresinde okulla ilgisi kişilerin olmamasına dikkat edilecek. İnternet kafe konusunun yanı sıra sigara, alkol, bali ve tiner gibi madde satışları denetlenip bu kişiler yakalandıkları halde hapis ve cezai işlem başlatılacak.

Göz atın:   İşte Xbox One X'in Türkiye Fiyatı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu