Intel Önümüzdeki Hafta Güvenlik Açıkları İçin Güncelleme Yayınlayacak - TeknoDiot.com

Intel Önümüzdeki Hafta Güvenlik Açıkları İçin Güncelleme Yayınlayacak

Intel güncellemeleri yavaş yavaş dağıtmaya başlarken, bir sonraki hafta son bulacak.

Bilindiği gibi geçtiğimiz gün Intel işlemcilerin büyük bir güvenlik açığına yol açtığı duyurulmuştu. Daha sonra AMD için de benzer bir durum söz konusu olurken, Intel bugün bir basın açıklaması yayınladı ve önümüzdeki haftanın sonuna kadar işlemcilerinin neredeyse yüzde 90’ı için güncelleme çıkacağını dile getirdi.

Yayınlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

‘Intel son beş yıldaki işlemcilerin büyük çoğunluğunda yaşanan sorun için şimdiden güncellemeleri yayınladı. Önümüzdeki haftanın sonuna kadar ürünlerin yüzde 90’ından fazlasına güncelleme gelmesini bekliyoruz. Ayrıca buna ek olarak pek çok işletim sistemi sayıcısı, bulut servisi ve cihaz üreticisi de cihaz ve servislerini güncellediğini belirtti.’

Intel aynı zamanda ortalama kullanıcılar için, iddia edildiği gibi bir performans düşüşü yaşanmayacağını ve bunun ciddi düzeyde olmayacağını da söyledi. Yapılan testlerde ise sadece Assassin’s Creed: Origins’in performansı fark edilir ölçüde düşüş yaşadı.

Kısacası, korkutan güvenlik açığı için Intel elini çabuk tuttu ve sorunu çözdü. Siz de en azından önümüzdeki haftaya kadar bilgisayarınızın güncellemelerini açık tutmayı ihmal etmeyin.

Kaynak: MK

Göz atın:   8. Nesil Intel Core vPro İşlemciler Duyuruldu

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu