«
Intel Gemini Lake Serisiyle Giriş Seviyesini Hedef Alıyor! Bilgisayar Haberleri Donanım Haberleri

PC işlemcisi denince ilk akla gelen isimlerden bir tanesi olan Intel’in Apollo Lake işlemcileri koltuğunu Gemini Lake serisine bırakmaya hazırlanmakta.

Intel’in giriş seviyesi mobil PC’ler için hedef almasıyla birlikte tasarlayacağı Atom işlemci 14 nanometre teknolojisini barındıracak bu yüzden bu Gemini Lake işlemci mimarisine yeni bir mimari değil de bir güncelleme de diyebiliriz.

Giriş Seviyesine!

4 ve 6 Watt değerlerini hedefleyen işlemciler 4 çekirdek ile birlikte 4 yollu video çözücüsü desteğine sahip olucak bu video çözücüsü Apollo Lake’de 3 idi diğer özellikleri ise Bluetooth destekli Intel Wirelless-AC kablosuz Bağlantısı ve 4MB l2 Cache Belleği ile HDMI 2.0 kontolcüsünüde bünyesinde barındıracak.

2 yeni grafik çekirdeği olan UHD Graphics 600 ve 605’i bünyesinde bulunduran işlemcinin çıkışı ise 2018’in başlarında bazı giriş seviyesi dizüstü PC’lerde kullanılmaya başlanacak fakat yaygınlaşması 2018’in yarısını bulacağı düşünülüyor.


Bir Cevap Yaz

Uğur Aydemir Hakkında

Uğur Aydemir

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, profesyonel olarak grafik tasarım işleriyle uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *