TeknoDiot
     
     
     

Intel Gemini Lake Serisiyle Giriş Seviyesini Hedef Alıyor!

Intel Gemini Lake Serisiyle Giriş Seviyesini Hedef Alıyor!

PC işlemcisi denince ilk akla gelen isimlerden bir tanesi olan Intel’in Apollo Lake işlemcileri koltuğunu Gemini Lake serisine bırakmaya hazırlanmakta.

Intel’in giriş seviyesi mobil PC’ler için hedef almasıyla birlikte tasarlayacağı Atom işlemci 14 nanometre teknolojisini barındıracak bu yüzden bu Gemini Lake işlemci mimarisine yeni bir mimari değil de bir güncelleme de diyebiliriz.

Giriş Seviyesine!

4 ve 6 Watt değerlerini hedefleyen işlemciler 4 çekirdek ile birlikte 4 yollu video çözücüsü desteğine sahip olucak bu video çözücüsü Apollo Lake’de 3 idi diğer özellikleri ise Bluetooth destekli Intel Wirelless-AC kablosuz Bağlantısı ve 4MB l2 Cache Belleği ile HDMI 2.0 kontolcüsünüde bünyesinde barındıracak.

2 yeni grafik çekirdeği olan UHD Graphics 600 ve 605’i bünyesinde bulunduran işlemcinin çıkışı ise 2018’in başlarında bazı giriş seviyesi dizüstü PC’lerde kullanılmaya başlanacak fakat yaygınlaşması 2018’in yarısını bulacağı düşünülüyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Dikkat Etmeniz Gereken 8 Virüs

TeknoDiot Bey

Aerocool’un Yeni RGB Kasalarını Duyurdu

Uğur Aydemir

Hem Ucuz Hem Kaliteli: Gamepower Night Stalker

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.