Intel Gemini Lake Serisiyle Giriş Seviyesini Hedef Alıyor!

PC işlemcisi denince ilk akla gelen isimlerden bir tanesi olan Intel’in Apollo Lake işlemcileri koltuğunu Gemini Lake serisine bırakmaya hazırlanmakta.

Intel’in giriş seviyesi mobil PC’ler için hedef almasıyla birlikte tasarlayacağı Atom işlemci 14 nanometre teknolojisini barındıracak bu yüzden bu Gemini Lake işlemci mimarisine yeni bir mimari değil de bir güncelleme de diyebiliriz.

Giriş Seviyesine!

4 ve 6 Watt değerlerini hedefleyen işlemciler 4 çekirdek ile birlikte 4 yollu video çözücüsü desteğine sahip olucak bu video çözücüsü Apollo Lake’de 3 idi diğer özellikleri ise Bluetooth destekli Intel Wirelless-AC kablosuz Bağlantısı ve 4MB l2 Cache Belleği ile HDMI 2.0 kontolcüsünüde bünyesinde barındıracak.

2 yeni grafik çekirdeği olan UHD Graphics 600 ve 605’i bünyesinde bulunduran işlemcinin çıkışı ise 2018’in başlarında bazı giriş seviyesi dizüstü PC’lerde kullanılmaya başlanacak fakat yaygınlaşması 2018’in yarısını bulacağı düşünülüyor.

Göz atın:   NVIDIA'dan Yeni Grafik Yongaları!
Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu