Intel Chipsetli Cihazlar Tehlikede - TeknoDiot.com

Intel Chipsetli Cihazlar Tehlikede

Abone Ol 

Bilgisayar donanımı denince ilk akla gelen isimlerden bir tanesi olan Intel’in Chipsetli cihazları tehlike de olabilir.

Intel‘in bir çok işlemcisinde bulunan remote code execution (uzaktan komut çalıştırma) zafiyeti tespit edildi. Bu zafiyet sayesinde saldırganlar Pc, Server ve IoT cihazlarınıza  uzaktan bağlanarak, hak yükseltme işlemi ile cihazınız da yetki sahibi olabilirler. Bilgisayarınıza uzaktan bağlanma, bilgilerinizi çalma, donanımlara hükmetme gibi bir çok hakka sahip olurlar.

https://teknodiot.com/pubgye-yeni-gelecek-kiyafet-ve-silahlarin-goruntuleri-sizdi-6387.html

Positive Technoloigies Research firmasınınyapmış olduğu araştırmalar sonucunda ortaya çıkan zafiyet Intel Management Engine firemware nın 6.0 ve 11.60 arasında ki bulunan tüm sürümlerini etkiliyen zafiyetler tespit edilmiştir. Bu açık CVE-2017-5689  kodu ile Intel tarafından kritik olarak rapor edilmiştir. Bu zafiyetin bir kurbanı olmamak içim firemware güncellemelerini yaptığınızdan emin olun.

Intel Chipsetli Cihazlar Tehlikede

Göz atın:   Intel Gemini Lake Serisiyle Giriş Seviyesini Hedef Alıyor!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Başa dön tuşu