TeknoDiot
     
     
     

Instagram’daki Bir Bug Yüzünden Çoğu Hesap Ele Geçirildi!

Instagram'daki Bir Bug Yüzünden Çoğu Hesap Ele Geçirildi!

Instagram’daki bir hatadan dolayı milyonlarca kişinin hesapları ele geçirildi ve çoğu insanın telefon numaraları internet ortamına sızdırıldı.

Instagram tarafından sağlanan bir “bug” sayesinden kullanıcıların hesaplarının güvenlikleri zedelendi ve bu zedelenme sonucu hackerlara davetiye çıkartı. Bu açıktan yararlanarak milyonlarca insanın hesaplarını ele geçirildi. Ünlü isimlerin telefon numaraları internet ortamında paylaşılmaya başlandı. Bazı kullanıcıların hesapları ABD sitelerinde 10$ üzerinden satılmaya başlanıldı. Satış yapılan sitenin yetkililerinden gelen açıklamalar ise satılan hesapların içinde doğrulanmış olan profillerinde bulunduğunu belirtti. Bu açıklamadan sonra tüm satışlar engellendiği söylenildi. Şuanda 700 milyondan fazla Instagram hesabı var. Bu hesaplardan en az 6 milyonunun hacklendiği düşünülüyor. Aşağıda belirtilen kişilerinde hesaplarının çalındığı söyleniliyor.

  • Aktörler: Emma Watson, Emilia Clarke, Zac Efron, Leonardo DiCaprio, Channing Tatum.
  • Müzisyenler: Harry Styles, Ellie Goulding, Victoria Beckham, Beyonce, Lady Gaga ve Rihanna, Taylor Swift, Katy Perry, Adele, Snoop Dogg, Britney Spears.
  • Sporcular: Floyd Mayweather, Zinedine Zidane, Neymar, David Beckham, Ronaldinho.

Bu haberimizde bu tür hacklenmelerin bizlere ne kadar zarar verebileceğini gördük. Sizlerde birer sosyal medya kullanıcısıysanız hesaplarınızda her zaman güvenlik önlemlerini alınız. Basit şifrelerden uzak durunuz. Her yerde aynı şifreyi kullanmayınız.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Linux Kullanım Oranı İki Kat Arttı!

Buğra Noyan

Latest Microsoft Leak Reveals Mysterious New Surface

Buğra Noyan

Xiaomi Mi Mix 2 Sızdırıldı!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.