Instagram Yeni Özelliğini Test Ediyor!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya mecralarından bir tanesi Instagram, yeni bir özellik için kolları sıvamış durumda. 

Instagram’ın şuana kadar gelen özellikler arasından en popüler özelliklerinden birisi hikayeler (story) özelliği. Instagram Hikayeler özelliğinin daha aktif kullanımı için yenilikler art arda geliyor. Instagram’da yeni özellikler için kolları sıvıyor.  Bunlardan sonuncusu ise Yazma (Type) olarak adlandırılıyor.

Şuanda belli test kullanıcıları tarafından test edilen yeni özellik, Instagram’ın Hikayeler kamerası için bir yenilik için gelmekte. Özelliğin detaylarına bakacak olursak, Instagram’da hikayeler kısmına geliyoruz ardından, çeşitli yazı tiplerinden birisini seçtikten sonra uygulama otomatik olarak düz arka plan veya gradyan seçimi gerçekleşiyor.

Tüm Android Cihazlar İçin Android One Launcher Çıktı! (İNDİR)

Instagram Yeni Özelliğini Test Ediyor! İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Ayrıca kullanıcıları sadece bununla kalmıyor, arşivinizden kendi fotoğraflarınızdan birisini yükleyip arka plan haline getirme olanağına da sahip olacaksınız. En büyük rakibi olan Snapchat’de birinin hikayesinin ekran görüntüsünü aldığınız zaman karşı tarafa bildirim şeklinde iletiliyordu. Instagram’da bunun üzerinde çalışıyor. Ayrıca Instagram direkt mesajlardan alınan ekran görüntüleri için de bildirim desteği sunulmuştu.

Instagram Yeni Özelliğini Test Ediyor! İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı