TeknoDiot.com
   
     

Instagram Hikayelere Süper Yenilik Daha!

Instagram Hikayelere Süper Yenilik Daha! İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Instagram durmak bilmiyor ve son zamanlarda atağa geçerek çok yenilikler ekliyor. IGTV ve Lite sürümlerinin tanıtımı oldukça kullanıcılar tarafından sevinilen özelliklerdi. Şimdi ise hikayeler (story) kısmına aslında herkesin beklediği bir özellik eklendi: Müzik!

Instagram hikayeler özelliği kullanıcılar tarafından oldukça fazla kullanılan bir servis olmayı başarmıştı. Snapchat’i solladığı kesin. Instagram, dün veri tüketimini azaltan Instagram Lite sürümünü duyurdu. 400 milyon kişi tarafından kullanılan Instagram Hikayeler’e, müzik eklemek artık mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

[ilgiliicerik icerik_id=”20062″]

Hikaye olarak paylaşılacak olan bir fotoğrafa veya videoya müzik eklemek içinçıkartmalar bölümünde yer alan Müzik seçeneğine tıklamak yeterli. Daha sonra telefonunuzda yer alan müziklerden seçerek hikayeniz müziği ekleyebiliyorsunuz. Müzik kısmına geldiğimiz zaman popüler olanları listeleyebilirsiniz. Ayrıca, bir şarkıyı eklemeden önce dinleyebilirsiniz.

Instagram Hikayelere Süper Yenilik Daha! İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Özellikle kamerayı açtıklarında kayıt düğmesinin altındaki yeni “Müzik” seçeneğine geçiş yaparak videoyu kaydetmeden önce müzik seçimi yapabilirler. Paylaşımı yaptıktan sonra sizi takip eden  arkadaşlarınız ise, şarkı ve sanatçı adını gösteren bir etiket görüyorlar. Şuanda sadece iOS işletim sistemi cihazlarda mevcut. Ancak yakın zamanda Android cihazlar içinde geleceği konuşulmakta.