Instagram, Hesap Doğrulamayı Daha Kapsayıcı Hale Getiriyor

Instagram’ın yeni doğrulama süreci artık büyük takipçi sayılarına sahip hesaplara öncelik vermiyor.

Instagram, hesap doğrulama için yeni bir standartlar seti sunuyor. Yeni kriterler uygulandığında Instagram, artık doğrulama sürecinde yüksek takipçi sayısına sahip hesaplara öncelik vermeyecek. Instagram hesap doğrulama artık daha da zorlaşıyor.

Instagram Doğrulama Sürecini Yeniledi

Instagram kullanıcı adının yanındaki onay işareti, hesabın doğrulandığını gösterir. Bu doğrulama tiki, hesabın meşru bir kamu figürü tarafından yönetildiğini bilmenizi sağlar.

Instagram’da herkes doğrulanamaz. Instagram’da doğrulanma süreci, hesabınızın belirli kriterlere uymasını gerektirdiğinden, hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ancak şimdi Instagram’ın doğrulama sürecini güncellemesi onu daha kapsayıcı hale getiriyor. Facebook blog’dan Adam Mosseri, Instagram başkanı hesap doğrulama daha şeffaf hale getirmek için platformun çabasını açıkladı.

Mosseri, yüksek bir takipçi sayısının hiçbir zaman doğrulama için resmi kriterlerin bir parçası olmadığını, ancak yine de popüler kullanıcılara avantaj sağladığını belirtti. Mosseri’ye göre Instagram, “her gün alınan on binlerce talebin üstesinden gelmeye yardımcı olmak için yüksek takipleri olan hesaplara öncelik veren belirli sistemler” vardı.

Instagram, Hesap Doğrulamayı Daha Kapsayıcı Hale Getiriyor

Instagram, doğrulama sürecinin otomatikleştirilmiş bölümünde artık takipçi sayılarını dikkate almayacaktır. Bu, küçük hesapların büyük başvuru havuzundan filtrelenmesini engeller. Takipçi sayısındaki standartları gevşetmenin yanı sıra Instagram, doğrulama sürecinde hesap saygınlığını ölçme yöntemini de değiştiriyor.

Platform, bir kişinin itibarını kontrol etmek için basın makalelerini kullandığından, bundan böyle “daha fazla LGBTQ + ve Latinx” medya kuruluşunu dahil etmeyi hedefliyor. Instagram, bunun hesap doğrulamayı daha kapsayıcı hale getirmesine de yardımcı olacağını umuyor.

Instagram’da Doğrulanmak

Artık Instagram daha az takipçisi olan hesaplara dikkat ettiğine göre, sonunda daha fazla insan doğrulanma şansı yakaladı. Daha da iyisi, kayda değer kullanıcıların doğrulanma şanslarını artırmak için daha fazla takipçi edinme ihtiyacı konusunda endişelenmeleri gerekmeyecek.

Göz atın:   Facebook ve Instagram'a Erişim Sorunu Var!

Instagram, Hesap Doğrulamayı Daha Kapsayıcı Hale Getiriyor

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu