TeknoDiot
     
     
     

Instagram, Beklenen Özelliği Devreye Sokuyor!

Instagram, Beklenen Özelliği Devreye Sokuyor!

Dünyanın en büyük sosyal medya mecralarından biri olan Instagram’a beklenen bir yenilik daha geliyor. Instagram’ın Facebook tarafından satın alındıktan sonra değiştirilen algoritması yeniden eski haline dönüyor.

Instagram eski haline geri geliyor. Instagram, kronolojik gösterim geri geliyor. Uzun süredir kullanıcılar tarafından ciddi anlamda şikayetler almıştı ve bu kararı verdiler. Gerçekten doğru bir karar olduğunun altını çizebiliriz. Yeni algoritma en son takip ettiğiniz ya da yakın zamanda etkileşime girdiğiniz kullanıcıların gönderilerini ön plana çıkarırken, diğer kişilerin paylaşımlarını ise listenin en altlarına doğru itiyordu. Bu da birçok kişinin paylaşımlarının görüntülenememesine yol açıyordu.

[ilgiliicerik icerik_id=”13265″]

Yoğun talep üzerine Instagram eski sisteme geri geliyor. Instagram dün itibaren eski algoritmanın beta testleri başlatıldı. Sınırlı sayıda kullanıcı ile bu testler bir süre daha devam edeceğinin altını çizelim. Instagram bunu çok önceden hiç değiştirmeyecekti veya da önceden geri getirmesi gereken bir özellikti. Ancak bu sayede kullanıcılar daha da seveceklerdir. Yakın zamanda uygulamanın sevdiğimiz hali geri dönecek.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Facebook Yüz Tanıma Özelliği Türkiye’de!

Buğra Noyan

Google’dan Yeni Bir Özellik Daha!

Uğur Aydemir

Yemeksepeti’nin Yeni Ofisi: Yemeksepeti Park

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.