İlk Yerli Antivirüs Yazılımı ‘Chomar’ Yayınlandı!

İlk yerli ve milli Antivirüs yazılımı Chomar yayınlandı! Bilinen veya potansiyel virüslere karşı üstün koruma teknolojisi. Chomar’ı ücretsiz bir şekilde indirip bilgisayarınıza kurabiliyorsunuz.

Chomar tamamen Türk yazılımcılar tarafından yapılmış bir antivirüs yazılımıdır. 10 kişilik mühendis ekibinin geliştirdiği Chomar 3 yıldır Mersin Teknopark’da çalışmalarını tamamlayarak hizmete sunuldu. Okunuş olarak “Çomar” olarak okunmakta. Bireysel ve kurumsal olarak iki ayrı pakete sahip olan Chomar, eBilge Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından geliştirildi.

[ilgiliicerik icerik_id=”12496″]

Chomar Neler Sunuyor;

  • Kişilerin ve kurumların işletim sistemi hem de mobil cihaz koruması sağlıyor.
  • En yüksek seviye olan Gold sertifikasına sahip.
  • Bu sertifikaya dünyada sadece 33 yazılım ürünü sahip.
  • Chomar’ı bireysel kullanıcılar hemen indirebilir, kurumsal firmalar da satın alarak kullanmaya başlayabilir.

Bireysel kullanıcıların burada bulunan internet sitesinden ve buradan ulaşabileceğiniz Google Play Store’dan edinebildikleri, kurumsal kullanıcıların ise yine resmi sitesinden ve ayrıca Devlet Malzeme Ofisi’nden satın alabilecekleri Chomar Antivirüs, yerli yazılımlar noktasında bir ilki başarmış oluyor.

Göz atın:   Siber Dolandırıcılar Kkısa Mesajlar ile Dolandırıcılık Peşinde
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu