Çin'de İki Yeni Koronavirüs (Covid-19) Çeşidi Belirlendi! - TeknoDiot.com

Çin’de İki Yeni Koronavirüs (Covid-19) Çeşidi Belirlendi!

Abone Ol 

Korona Virüsün iki yeni çeşidi belirlendi! Bu güne kadar Dünya genelinde Korona virüsten toplamda 598 bin vaka tespit edildi. Bu hastalardan 131.772 kişi virüsü yenerek taburcu olmayı başardı. Tüm dünyada kayıtlı ölüm sayısı ise 27.761 olan bu salgının iki yeni çeşidi tespit edildi.

İtalya’da 9.134 kişi hayatını kaybederken, 10.950 kişi de iyileşme göstererek taburcu oldu. İtalya’da toplam vaka sayısı ise 86.498 kişi. Anlaşılacağı üzere şuanda en çok vaka sayısı Amerika Birleşik Devletleri ve İtalya’da.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsle ilgili Çin’den iki yeni haber geldi. Yapılan açıklamaların kötü haber şeklinde olduğu söylenebilecek durumda. Pangolinlerde, Korona virüs benzeri iki yeni virüs tespit edilmiş durumda. Covid-19’un yayılma kaynağı olarak Çin’in Yunnan eyaleti gösteriliyordu. Yunnan eyaletindeki at nalı yarasa kolonisi olarak biliniyordu

. Ancak bilim insanları geçersiz görmüş olacak ki, salgının başka canlılardan kaynaklandığı konusundaki çalışmalar sürdürülüyor. Tüm bu mücadeleye rağmen yeni tiplerin ortaya çıkmasından endişeleniliyorduki, bu maalesef gerçekleşti.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Çin'de İki Yeni Koronavirüs (Covid-19) Çeşidi Belirlendi!

İlerdeki senelerde büyük Covid-19 salgınları bekleniyor.

2017 yılında Guangxi gümrüğü tarafından ele geçirilen 18 malay pangolinin donmuş dokularında 6 Koronavirüs RNA örneği bulunmuştu. Bir başka pangolin eti bölümünde ise 2018’den itibaren üç örnek daha bulundu. Son olarak ise 2019’un başında el konulan pangolinlerde Covid-19’a çok benzer tipler tespit edildi. Verilere göre tüm numunelerin genom dizilimlerinin %85 ve %92,4 arasındakilerin Covid-19 ile benzerlik gösterdiği söylendi.

Yaşanan bu güncel durumun sürpriz olduğunu söylemek doğru değil. Zira bilim insanları, Covid-19’un eşsiz olmadığını gelecekte insanlığı korkutacak

Göz atın:   Facebook ve Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs İçin Çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu