IKEA, Tek Kullanımlık Pil Satışını Durduracak - TeknoDiot.com

IKEA, Tek Kullanımlık Pil Satışını Durduracak

Abone Ol 

IKEA, şarj edilemeyen alkalin pilleri satmayı reddediyor . Şirket, bu girişimin atıkları yılda 5.000 ton azaltacağını belirtiyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

IKEA mağazaları 2021 yılına kadar şarj edilemeyen alkalin pillerin satışını durduracak. Bu şekilde şirket, enerji tüketimini ve çevresel atık miktarını azaltmaya çalışıyor.

IKEA, dahili araştırmalarına göre, alkalin pillerin çevresel etkisinin, ev aletlerinde kullanıldıklarında şarj edilebilir nikel-metal hidrit pillere kıyasla daha yüksek olduğunu belirtti.

Ikea’nın sürdürülebilirlik müdürü Caroline Reed, “İnsanlara ilham vermek ve gezegenimizde daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir yaşamlar yaşamalarını sağlamak için bir yolculuktayız” dedi.

“Alkalin pilleri aşamalı olarak kaldırarak ve şarj edilebilir piller yelpazemize odaklanarak, bunu bir adım daha ileri götürerek müşterilere ürünlerin ve malzemelerin ömrünü uzatmak ve atıkları azaltmak için uygun fiyatlı ve kullanışlı bir çözüm sunuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

IKEA, Tek Kullanımlık Pil Satışını Durduracak

Tek Kullanımlık Pil Satışı Olmayacak

İsveçli şirket, Eylül 2018 ile Ağustos 2019 arasında dünya çapında yaklaşık 300 milyon alkalin pil sattığını söyledi. Ikea, tüm müşterilerinin alkalin pillerden şarj edilebilir pillere geçip yalnızca 50 kez şarj etmeleri durumunda dünyadaki atıkların yılda 5.000 ton azaltılabileceğini tahmin ediyor.

Ancak Ikea, ayrı bir ürünün çalışması gerektiğinde, bazı lityum iyon pillerin stokta tutulacağını sözlerine ekledi.

IKEA, Tek Kullanımlık Pil Satışını Durduracak

Göz atın:   Audi’nin Robotik Kıyafeti Skelex 360 Türkiye’de!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!