Huawei’ye 2019 GSMA En İyi Mobil Teknoloji İcadı Ödülü - TeknoDiot.com

Huawei’ye 2019 GSMA En İyi Mobil Teknoloji İcadı Ödülü

Abone Ol 

Huawei Kablosuz Çözümler Pazarlama Müdürü (CMO) Zhou Yuefeng, ödülü alırken, “Huawei’nin bu ödülü kazanması büyük bir onur.

takipçi satın al
takipçi satın al

5G dağıtımının ilk aşamasında kapsamın nasıl iyileştirileceği, endüstri için yaygın bir sorundur. Huawei, endüstri gelişimini teşvik etmek, tüketici deneyimini geliştirmek ve taşıyıcıların ağ ve hizmetleri daha iyi kullanmasına yardımcı olmak için, 5G teknolojilerindeki sürekli yeniliğin arkasındaki itici güç olmaya devam edecektir” dedi.

C-bandının frekansı günümüzde kullanılan sistemlerden daha yüksek olduğundan, 5G NR uplink hizmetlerini taşımak için mevcut 4G Sub-3G spektrumunu kullanmak zor olsa da bu artık doğal bir seçenek haline geldi.

Huawei’ye 2019 GSMA En İyi Mobil Teknoloji İcadı Ödülü

Huawei‘ye ödül yağmuru devam ediyor

Uplink ve downlink dekuplaj teknolojisi, LTE performansı üzerindeki etkiyi yüzde 10’dan daha az azaltmak için TTI seviyesindeki spektrum kaynaklarını dinamik olarak tahsis eder. Dahası, C bandında uplink ve downlink kapsamını büyük ölçüde iyileştirmekte, hücre kenar oranı ile birlikte kullanıcı deneyimini de önemli ölçüde arttırmaktadır.

Bu özellikler, 4G / 5G ortak kapsama alanındaki ağ kurulum hedefini etkili bir şekilde uygular ve entegre ağ kurulumunun maliyetini düşürür. Bu teknoloji, C bandındaki 5G şebekelerinin baz istasyonu sayısını dengede tutmasını, dağıtım süresini kısaltmasını ve daha fazla kullanıcının 5G hizmetlerinden erken yararlanmasını sağlamak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

[sp-related style=”dark” id=”39270″]

MBB ağ trafiği artışını, özellikle uplink verimi gereksinimlerini hızlandırmanın zorluğuyla başa çıkmak için, Huawei sürekli olarak teknolojik yeniliklere yatırım yapıyor ve uplink & downlink dekuplaj teknolojisini ileriye taşımak için birçok önde gelen operatörle iş birliğine gidiyor.

China Mobile’in Şangay ve Hangzhou’daki test sonuçlarına göre, taşıyıcı bant genişliği 100 MHz olduğunda, tek bir kullanıcının en yüksek oranı 2,6Gbps’ye, tüm ağın ortalamaya oranı ise 1,1Gbps’ye ulaşıyor. Uplink ve downlink ayrıştırma tekniği uygulandıktan sonra, 1,8 GHz, 3,5 GHz değerine kıyasla 5G iç mekan deneyim oranını 2-3 kat, derinliği ise 5-6 kat artırıyor. Huawei, dünya çapında 30’dan fazla 5G ticari sözleşmesine imza attı ve 40.000’den fazla 5G baz istasyonu sevkiyatı gerçekleştirdi.

Göz atın:   Huawei Yeni Ekran Tedarikçisini Açıkladı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!