Huawei’den Akıllı Havalimanı Çözümleri

Huawei’den Akıllı Havalimanı Çözümleri

Abone Ol 

Huawei, yılda 30 milyondan fazla yolcuya hizmet eden 15’i uluslararası olmak üzere 50’den fazla havalimanına, havayoluna ve trafik kontrol noktasına bilişim ve iletişim teknolojisi ürünleri, çözümleri ve hizmetleri sağlıyor.

Huawei, CEBIT 2018’de görselleştirilmiş operasyonel süreçler, güvenlik ve havalimanı IoT sistemleri gibi geniş hizmet gruplarını kapsayan Smart Airport 2.0 Çözümü’nü tanıttı.

Smart Airport 2.0

Smart Airport 2.0, görselleştirilmiş yer hizmetleri sağlayan daha önceki Smart Airport 1.0 çözümü ile karşılaştırıldığında, akıllı güvenlik video sistemi, büyük veri, yapay zeka ve IoT arasındaki teknoloji iş birliğine odaklanıyor. Bu odaklanma, havaalanlarındaki dikey iş sistemleri arasında veri etkileşimi, akıllı ve etkin havaalanı operasyonları, daha hızlı güvenlik çözümleri ve daha iyi yolcu deneyimi sağlıyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”20806″]

Huawei’den Akıllı Havalimanı Çözümleri

Havalimanı Sektörünün Dijitalleşmeye Hız Vermesi Gerekiyor

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Tüm bu büyüme trendi bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Operasyonel baskılara bağlı olarak, havalimanları artık karmaşık güvenlik sorunları, sınırlı operasyonel kaynaklar ve düşük yolcu memnuniyeti gibi birçok zorlukla karşı karşıya. Sonuç olarak, hava taşımacılığı hacminin hızlı büyümesi ile yetersiz operasyonel destek kabiliyeti arasındaki çelişki iyice kendini belli ediyor.

Huawei’in Smart Airport 2.0 çözümünün en büyük başarısı, havalimanlarındaki bilgi akışını iyileştirmesi. Böylece havalimanlarının operasyonel maliyetleri azalıyor ve kaynaklarını daha fazla ihtiyaç duyulan alanlara aktarılabiliyor.

Örneğin IoT tabanlı akıllı navigasyon çözümü, navigasyon ışıklarını gerçek zamanlı olarak izleyebiliyor ve kontrol edebiliyor. Bu, havacılık endüstrisi için uzun zamandır sorun oluşturan manuel denetleme maliyetlerini yılda kişi başına 10 bin saat kadar azaltıyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”20762″]

Akıllı ve Güvenli Havalimanı Yönetimi

Huawei Enterprise İş Grubu Taşımacılık Sektörü Başkanı Liu Zhongheng, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Huawei havalimanlarını uçtan uca bilişim ve iletişim teknoloji çözümleri ile bulut ve cihaz katmanlarında rekabetçi avantajlar yaratıyor. Çözümlerimiz bilişim tabanlı, akıllı ve güvenli havalimanı yönetim süreçlerini iyileştirirken, yolcu deneyiminde de fark yaratıyor. Büyük veri, IoT, mobil bağlantı ve bulut bilişimin gücüyle, gelecek odaklı havaalanlarının hayata geçirilmesine desteğimiz sürecek” dedi.

Göz atın:   Huawei P30 Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu