Huawei Satışları Düşecek! - TeknoDiot.com

Huawei İçin Üzücü Durum Bu Yıl Gerçekleşecek

Abone Ol 

Yayınlanan yeni rapora göre Huawei, bu yıl Android akıllı telefon satışlarında %20 düşüş bekliyor.

Geçen yıl bu kez Huawei, Apple’ı geçti ve dünyadaki bir numaralı akıllı telefon üreticisi olmak için Samsung ile rekabet etmek üzere yola çıktı.

Son birkaç aydır ABD Varlık Listesine dahil olması nedeniyle, Huawei 2020’de oldukça akıllı bir görünüme sahip ve 2020 için akıllı telefon satışlarında büyük bir düşüş bekliyor.

The Information’tan gelen bir rapora göre Huawei, 2020’de Android akıllı telefonlarının satışlarında %20’lik bir düşüş görmeyi bekliyor. Huawei’nin 240 milyon cihaz sattığı 2019 sonuçlarına baktığımızda, 190-200 milyona düşüş büyük görünmeyebilir, ama bu şirket için yıllarca süren büyümeden kaynaklanıyor.

Huawei için zor günler geliyor

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Huawei’nin yurtdışı akıllı telefon satışları geçen yıl kısmen çökmedi çünkü şirket, Google yasağının etkilemediği bazı eski modellerini satmaya devam edebilir. Ancak bu yıl Huawei, sevkiyatlarının 190 milyon ila 200 milyon akıllı telefona düşmesini bekliyor.

Tahminler, ABD hükümetinin Huawei’nin Google yazılımı da dahil olmak üzere Amerikan teknolojisine erişimine ilişkin kısıtlamalarının Çinli şirketin uluslararası büyümesine zarar vermeye başladığını gösteriyor … Washington, Pekin’in Çinli şirketin ürünlerini kullanabileceği endişeleri nedeniyle Huawei’in küresel genişlemesini engellemeye çalışıyor casusluk amacıyla. ABD ayrıca Huawei’yi ticari sırlarını çalmakla suçluyor. Huawei bu iddiaları reddetti.

Huawei İçin Üzücü Durum Bu Yıl Gerçekleşecek

2019’daki 240 milyon rakam, büyük ölçüde ABD yasağının zamanlaması sayesinde oldu. Huawei’nin son derece popüler P30 ve P30 Pro akıllı telefonları hala çoğu bölgedeki Google uygulamalarıyla birlikte gönderildi ve yasağın gerçekleşmesinden önce piyasaya sürüldükleri için Huawei, satışları artırmak için biraz yenilenen bir varyant bile sunarak cihazları güncellemeye devam edebildi .

Huawei, bu ayın başlarında piyasaya sürülecek olan P40 serisinde Google uygulamalarını destekleyemeyeceği için bu yıl kesinlikle daha zayıf olacak. Koronavirüs salgını gibi diğer faktörlerin Huawei’nin satışları üzerinde bu yıl daha fazla etkisi olabilir.

Göz atın:   499 TL'lik Kulaklığı Sadece 1 TL'ye Alabileceğiniz Huawei P40 Lite Kampanyası!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu