Huawei P20 Pro Kendini Göstermeye Başladı!

Huawei’nin bu sene ki bomba isimleri hiç şüphesiz Huawei Mate 10 serisi oldu. Huawei kolları sıvamış görünüyor ve Huawei P20 hazırlıklarında. Huawei P20 henüz tanıtılmadan ekran koruyucusu satışa çıktı.

Huawei’nin yeni amiral gemisi olacak olan Huawei P20 modeli tek gelemeyecek ve Huawei Mate 10 serisi gibi bir kaç üye ile birlikte tanıtılması bekleniyor ki, Huawei P20 Pro’ya ait olduğu iddia edilen bir ekran koruyucu satışa sunuldu. Satışa sunulan yer ise dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon.com sitesi. Huawei P20 Pro’nun ekranında bir çentik olacağını gösteren başka ipuçları da var. İlk olarak bu çentik olayını Apple’ın amiral gemisi olan iPhone X’de görmüştük.

Akıllı telefon üreticilerinin akıllı telefonlarında kullanılan tasarımlarında kullandığı çentik, ekrandan daha çok faydalanmak için tercih ediliyor. Bu çentik bölümüne ise sensörler yerleştirilirken kalan kısım ekrana ekleniyor. Bu özellik, telefonların daha ince çerçevelerle, daha fazla ekran ve daha kompakt tasarımla gelmesini sağlıyor. Apple’ın iPhone X‘in ekranı 5.8″ olurken iPhone 8 Plus‘ın 5.5″ ekran boyutuna sahip ancak iPhone X modelinin ekran boyutlarına bakıldığı zaman iPhone 8 Plus’tan daha küçük bir boy oranına sahip. Sızdırılan bir bilgi ise Huawei şirketi, FaceID ve animoji için kendi 3D tarama uygulaması üzerinde çalışıyor. Huawei P20 serisi, üçlü arka kamera kurulumu ile gelecek.

Huawei P20 Pro Kendini Göstermeye Başladı!

Göz atın:   Oppo İle Barcelona İş Ortaklığı Yenilendi!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu