Huawei Mate X’in Tasarımı Aniden Değişti!

Samsung, satışa hazır hale getirmek için Galaxy Fold’un tasarımına birkaç düzenleme yapmak zorunda kaldı ve görünüşe göre Huawei de aynı katlanabilir özelliği kullanması beklenilmekte. Huawei Mate X’in yeni fotoğraflarından yola çıkılacağı üzere tasarımı için aniden değişime gidildiği görülüyor.

Çinli gazeteci Li Wei, görünüşe göre bir havaalanında Huawei CEO’su Richard Yu’yla karşılaştı ve Mate X’in birkaç fotoğrafını göründüğü gibi, şubat ayında MWC 2019’da tanıtılmıştı.

Telefonun arkasına dördüncü bir kamera sensörü eklenmiş bulunmakta. Şimdi, telefonun katlanabilir kısmını çıkarmak için daha büyük bir düğme var; bu da Huawei Mate X’i açık ve katlanmış durumları arasında biraz daha kolay hareket ettirmek amacıyla yapılmış.

Huawei Mate X'in Tasarımı Aniden Değişti!

Galaxy Fold’un ilk inceleme birimlerinin karşılaştığı sorunlar çoğunlukla menteşe ile ilgiliydi ancak Huawei’nin burada herhangi bir iyileştirme yapıp yapmadığını söylemek zor olsa gerek. Ekran dışına bakacak şekilde, Galaxy Fold’un zıt yönünde büküldüğü görülmekte.

Huawei, telefonun eylül ayına kadar pazara sürüleceği söz konusu, bu da Samsung Galaxy Fold ile aynı zaman zarfı içinde piyasaya sürüleceği anlamına geliyor  ve ardından katlanabilir telefon pazarı gerçekten yükselişe geçmiş olacak.

Geçen ay, Huawei Mate X’in son test aşamasında olduğunu duymuştuk. Bu nedenle, olası mekanik sorunların giderildiğini ve telefonun satışa sunulduktan sonra ilan edildiği gibi çalıştığını ummakta fayda var.

ABD yönetimi şimdi görünüşte Huawei’nin tüketici elektroniği bölümü ile ilgili kısıtlamaları hafifletiyorsa, telefonun Android’in tam dolu bir sürümü ile gelmesi gerekiyor tabii ki 5G bağlantısını da unutmamak gerekir.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu