Huawei Mate X Henüz Global Pazar İçin Hazır Değil!

Dün Huawei tarafından Çin’de Huawei Mate 20X 5G’yi piyasaya sürdü.

Huawei Mate 20X Çin’in akıllı telefon pazarına giren ilk 5G akıllı telefonu ünvanına da layık görüldü. Etkinliğin ardından, Huawei’nin cep telefonu ürün hattının başkanı He Gang’a Mate X katlanabilir telefonunun gelişimi hakkında sorular soruldu. Sorulara cevap veren He Gang;

“Huawei’nin kalite gereksinimlerinin çok zorlayıcı olduğu herkes çok net bilmeli. Kalite gereksinimlerini karşılamıyorsa, ürünlerin piyasaya sürülmesine izin vermeyeceğiz.” diyerek Şirket’in cihazı hala optimize ettiğini ve mükemmelleştirmeye çalıştıklarını, Huawei Mate X’in kalite gereksinimlerini halen karşılamadığını belirtti.

Huawei Mate X Henüz Global Pazar İçin Hazır Değil!

Huawei Mate X’in çıkış tarihi hakkında da bilgiler veren He Gang, bu cihazın piyasaya sürülmesini 5 ay sonra bekliyoruz dedi. Bu konuşmaların yanı sıra teknik özellikleri hakkında da bilgiler verdi. Huawei Mate X 8 inçlik bir ekranla geleceğini katlama işleminden sonra, bir yandan kullanımı kolaylaştıran 6.6 inçlik bir akıllı telefona dönüşeceğini kalan kısmın ise 6.38 inç olacağını söyledi. Huawei Mate X’in Kirin 980 işlemcisinin yanı sıra Huawei’nin Balong 5000 5G modemiyle birlikte geleceğini donanımsal olarak 8GB RAM destekli olacağını bildirdi. Bu bilgiler dışında telefonun 3 arka kameraya sahip olacağını bu özelliklerle birlikte çıkış fiyatının da 8GB + 512GB sürüm için 2.299 € (2563 $) fiyat etiketiyle bizlerin karşısına çıkacağını söyledi.

Huawei Mate X Henüz Global Pazar İçin Hazır Değil!

Röportajın sonlarına doğru ise He Gang, Mate X’e yoğun bir şekilde yatırım yaptık. Düşündüğümüz kilit nokta, tüketicilerin bu ürünü aldıklarında tüketici deneyimi iyi olan yüksek kaliteli ürünler sağlamak istediklerini söyleyerek röportajı sonlandırdı.

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu