Huawei Mate 20 Tasarımı

Huawei Mate 20 Kendini IFA 2018’de Gösterdi

Abone Ol 

Huawei‘nin yakın zamanda tanıtması beklenen Huawei Mate 20 IFA 2018’de görüntülendi. Tasarım olarak çok farklı olan Mate 20’ye gelin yakından bakalım.

YouTube’da Concept Creator adlı kanalda 1 Eylül tarihinde bir Mate 20 konsept videosu paylaşılmıştı. O konsept videosunda ki Mate 20 modeli gerçekten doğru çıktı diyebiliriz. Huawei Mate 20 serisi hakkıdan sır verip ser vermiyordu ancak IFA 2018’de bu durum değişti.  Ekranlı bir kılıfla kaplanmış olan cihaz, Huawei standında bir görevlinin elinde görüntülendi.

[sp-related style=”dark” id=”28992″]

Huawei‘nin ergonomi anlamında yine iyi bir iş çıkardığını ortaya koyuyor. Ne yazık ki telefonun üzerinde yer alan açık pembe kılıf yüzünden ekranda küçük bir çentik olup olmadığı fark edilmiyor. Huawei Mate 20’nin arka tarafın tasarımı oldukça farklı özellikle kamera kısmı alışılmışın dışında.

Huawei P20 Pro’da olduğu gibi Mate 20’de de üç kamera yer alacak ancak kamera konumları farklı. Kare şeklindeki kamera tasarımı yer alıyor ve bir köşesinde de flaş mevcut. Mate 20’de Type-C bağlantısı açıkça fotoğrafta görünüyor.  Huawei, twitter hesabından yapılan paylaşımda hoparlör çıkışının alt kısımda olduğunu açıklamıştı. Ekim’de yapılacak tanıtım öncesi bu konunun da açıklığa kavuşmasını bekliyoruz.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Göz atın:   10 GB RAM'li İlk Akıllı Telefon: Oppo Find X

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu