Huawei Kirin 710 Tanıtıldı!

Huawei Kirin 710 İşlemcisi Tanıtıldı!

Abone Ol 

Qualcomm’un Snapdragon 710 işlemcisini tanıtmasının sonrasında hemen atağa geçen Huawei, dün tanıtımını gerçekleştirdiği yeni akıllı telefonu Nova 3i ile beraber Kirin 710 işlemcisini resmi olarak tanıttı.

Çinli dev teknoloji üreticisi Huawei‘nin kendi ürettiği işlemi serisi Huawei Kirin işlemci ailesine yeni bir üye daha katıldı. Huawei Kirin 710 işlemcisi dün tanıtıldı. Huawei, Kirin 710 işlemcisi ilel birde yeni akıllı telefon modeli Nova 3i modelini tanıttı.

[ilgiliicerik icerik_id=”20582″]

Huawei Kirin 710 İşlemcisi Tanıtıldı!

Huawei Kirin 710 işlemcisi 12 nm fabrikasyon süreci ve sekiz çekirdekli bir yapıda. 2.2 GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli olup bu çekirdekler ise Cortex A73 modeline sahip. 1.7 GHz hızında çalışan dört adet Cortex A53 çekirdeği eşlik ediyor. Toplam 8 çekirdekli bir işlemci. Ayrıca, ARM Mali G5 GPU, Kirin 659’daki GPU’ya kıyasla 1.3 kat daha hızlı olmasına rağmen daha az güç tüketiyor. Ayrıca, Kirin 659 ile kıyaslandığında tek çekirdek performansı yüzde 75, çoklu çekirdek performansı ise yüzde 68 daha yüksek.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Huawei Kirin 710 İşlemcisi Tanıtıldı!

Bu işlemci kullanıcıya yüz kilidi ve bazı sahne yetenekleri sunmakta. Huawei Kirin 710, daha gelişmiş dijital sinyal ve görüntü sinyal işlemcileri ile düşük ışık koşullarındadaha iyi bir kamera performansı elde edilmesini sağlıyor.

Ayrıca bu işlemci TE Cat 12 ve Cat 13 modemin yanı sıra çift SIM kart ve 4G VoLTE desteği sunuluyor. Şuanlık Huawei Kirin 710 işlemcisi hangi modellerde yer alacağı belli değil.

Göz atın:   Honor 8S Çok Yakında Türkiye'de! Honor 8S Fiyatı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu