TeknoDiot.com
   
   

Huawei Gücünü İkiye Katlıyor!

Huawei Gücünü İkiye Katlıyor!

Huawei, İlk 5G destekli telefonu olan Mate 30’un kamera gücünü tam olarak ikiye katlayacak!

Huawei Mate 30 serisi hakkında ortaya çıkan söylentilere bir yenisi daha eklendi. Eylül-Ekim ayları arasında tanıtılması planlanan Mate 30 kamerası hakkında telefon meraklısı insanları sevindirecek iddialar var.

Mate 30 Kamera Konusunda Fazla İddialı

Bu modelde periskop kameranın olmadığını belirterek periskop kameraya istinaden iki tane Sony IMX600 Sensör kullanılacağı belirtilmekte. Huawei ve Sony’nin kamera konusunda yaptığı iş ortaklığında 1/1.7 inç ve 1/1.5 inç arasında değişiklik gösterecek olup, bu boyutlar sayesinde CMOS boyutunun da rekor kıracağı düşünülüyor.

Tam ekran tasarımını da kullanılacağı bu modellerde Mate 30 ve Mate 30 Pro’ya temel kaynak gücünü işlemciler arasında en iyi olan Kirin 985 verilecek. Bu işlemci ve işletim sistemi ile TSMC’nin ikinci nesil 7 nm ve EUV ultra-UV fabrikasyon süreci ile üretimi tamamlanacak. Güç kaynağı olan bataryada ise 4200 mAh’lık bir kapasiteye sahip olup, cihazların Huawei Super Charge ile şarj edilebilecek.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.