Huawei, 2017'de Ne Kadar Kazandı?

Huawei, 2017’de Ne Kadar Kazandı?

Abone Ol 

Çinli dev teknoloji üreticisi olan Huawei’nin geçen sene içerisinde ne kadar kazandığı açıklandı. Son dönemde tanıtmış olduğu yapay zeka işlemcili telefonları ile gündeme gelen Huawei’nin kazandığı para ve satış rakamlarına gelin birlikte bakalım.

Çinli dev üretici Huawei 2017 yılında kendi markası ve yan kuruluş olan Honor markasını taşıyan akıllı telefonlar 153 milyon adet satış rakamına ulaştı. Bu satışlar,  Akıllı telefon pazarında 2016 yılına göre yüzde 31,9’luk bir yükseliş yaşayan firma, toplamda 36,4 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı.

[ilgiliicerik icerik_id=”14248″]

Huawei firması, Ar-Ge alanına 10 milyar dolardan fazla yatırım yaptı. IoT ve bulut sistemleri pazarında 2017’de önceki yıla göre yüzde 2.5’lik bir artış ile 45,7 milar dolar gelir elde etti. Huawei’in Kurumsal İş Grubu ise 2016 yılına göre yüzde 35,1’lik bir artış ile 8,4 milyar dolar gelir elde etti. Huawei’nin kanatları altında olan Honor markası da geçen günlerde ülkemize resmi olarak giriş yaptı, fiyat/performans cihazlar ile Türkiye pazarında boy gösterecek. Honor markasıyla elde edeceği satış rakamları ile markanın 2018’de de büyümeye devam edeceğini düşünülmekte.

[ilgiliicerik icerik_id=”14673″]
Göz atın:   Huawei Yine Yaptı Yapacağını

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu