HTC’den Kötü Haber!

Bir türlü akıllı telefon pazarında kendisini toparlayamayan ve sürekli zarar eden HTC artık bir karar vermek zorunda.

IFA 2017’de neredeyse tüm popüler markalar katılırken HTC firması maddi sorunlardan dolayı katılmayacağını açıklamıştı. Tayvanlı dev telefon üreticisi HTC yolun sonuna geldi. Firma önümüzdeki dönemde tamamen satış ve bölünme de dahil çeşitli opsiyonları masaya yatırdı.

Yolun Sonu Kötü Gibi

Hisselerin tamamını Google dahil potansiyel alıcılara satmak veya HTC Vive bölümünü ayrı bir şirket olarak yapılandırmak opsiyonlar arasında. HTC nasıl bu hale gelebildi şuanlık şirket içinde durumlar açıklanmıyor. Ama durumun hiç iyi olduğu söylenemez. HTC, zaten uzun bir süredir akıllı telefon pazarında sorunlar yaşıyordu. HTC başarılı bölümünü kendi zararı içerisinde eritmek istemiyor zira hisseler yüzde 5 daha değer kaybetti ve pazar değeri 1.9 milyar dolara geriledi. Sürekli mali sorunlar içinde olan firmanın nasıl bir yol izleyeceğini yakın zamanda şahit olacağız.

 

Buğra Noyan905 Posts

<p>TeknoDiot.com’un kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Sanat Tarihi bölümü okumakta. Fotoğrafçılığa da meraklı. Diğer girişimi ise; voilente.com</p>

0 Yorum

  Yorum Yap

  Login

  Welcome! Login in to your account

  Remember meLost your password?

  Don't have account. Register

  Lost Password

  Register