«
HTC'den Kötü Haber! Akıllı Telefon Haberleri Sektörel Haberler Teknoloji Haberleri

Bir türlü akıllı telefon pazarında kendisini toparlayamayan ve sürekli zarar eden HTC artık bir karar vermek zorunda.

IFA 2017’de neredeyse tüm popüler markalar katılırken HTC firması maddi sorunlardan dolayı katılmayacağını açıklamıştı. Tayvanlı dev telefon üreticisi HTC yolun sonuna geldi. Firma önümüzdeki dönemde tamamen satış ve bölünme de dahil çeşitli opsiyonları masaya yatırdı.

Yolun Sonu Kötü Gibi

Hisselerin tamamını Google dahil potansiyel alıcılara satmak veya HTC Vive bölümünü ayrı bir şirket olarak yapılandırmak opsiyonlar arasında. HTC nasıl bu hale gelebildi şuanlık şirket içinde durumlar açıklanmıyor. Ama durumun hiç iyi olduğu söylenemez. HTC, zaten uzun bir süredir akıllı telefon pazarında sorunlar yaşıyordu. HTC başarılı bölümünü kendi zararı içerisinde eritmek istemiyor zira hisseler yüzde 5 daha değer kaybetti ve pazar değeri 1.9 milyar dolara geriledi. Sürekli mali sorunlar içinde olan firmanın nasıl bir yol izleyeceğini yakın zamanda şahit olacağız.

 


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *