Marvel's Spider-Man Çıkıyor!

Heyecanla Beklenen Marvel’s Spider-Man’e Kavuşmamıza Az Kaldı!

PlayStation severlerin belki de 2018 yılının en çok beklediğimiz oyunu olan olan Marvel Spider-Man geçtiğimiz hafta yayınlanmıştı.

Geliştiricisi Insomniac Games olan ve yayıncısı Sony Interactive Entertainment olan Marvel’s Spider-Man’e kavuşmamız az kaldı. 7 Eylül 2018 tarihinde PlayStation platformunda yer alacak.

İlk Gözlem

Oyuna genel olarak bakacak olursak oyunda bahsedilecek bit sürü güzellik var aman gerçeği en baştan açıklamak gerek. Yapımcılar oyunu tasarlarım sanki Batman Arkham serisinden bayağı bir esinlenmişe benziyorlar. Kopyalamışlar demek çok büyük bir hata olur ancak esinlenmeyi oyuna çok güzel yerleştirip özümleştirmişler. Genel yapı olarak benzerlikten şikayetçi olan kullanıcılar illaki olacaktır ama yorumu size bırakıyoruz.
Heyecanla Beklenen Marvel's Spider-Man’e Kavuşmamıza Az Kaldı!
Peki nasıl bir benzerlik söz konusu? Baktığımız zaman en benzer özelliği yakın dövüş sahneleri ve kullanılan teknikler diyebiliriz. Hatta bazı tip düşmanlar bile benziyor. Yalnız Batman’i yönlendiriyor gibi de olmamış.

Heyecanla Beklenen Marvel's Spider-Man’e Kavuşmamıza Az Kaldı!

Halk Kahramanı

Spider-Man’in ağ kullanma yeteneklerini öylesine geliştirmişler ki seri tarihinin en iyisi. Şehir içi dolaşım olsun kavgalarda olsun tamamen haz verici bir özgün yapı oluşturmuşlar. Nesleri ağıyla alıp atması, düşmanı kaldırıp ağıyla tekrar tutup atması, hızlı ağ topları oyun akışını bozmadan akıcı bir şekilde ilerliyor. Duvardan sekmek, rakibinin bacak arasından geçmek gibi bir çok ilçesi hareketlere de sahip. Oyun en eğlenceli yanı olan ağ ile gezmeye değinirsek adeta yapımcılarının on parmağında on marifet var.

Ağ kullanımına bir kere alıştığınız zaman akıcı ve seri hareket etmeye başlıyorsunuz kusursuz adeta. Gökdelenlerin arasında süzülmesi hız almak için kendini ağ atıp kendini ileriye atması gibi. Bazen görevleri falan boş verip eşsiz dizayn edilen New York şehrini ağlarla gezmek istiyorsunuz.

Heyecanla Beklenen Marvel's Spider-Man’e Kavuşmamıza Az Kaldı!
Sivil vatandaşlar bir şehirde olması gereken ne varsa yapıyorlar. Spiderman-Man şehrin içinde vatandaşlarla iletişim halinde halk gördüklerini anlatarak yardımcı oluyorlar.

Göz atın:   PlayStation Classic Hakkında Bilmeniz Gereken Her ŞeyBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu