TeknoDiot
   
   

Hemoroid Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Hemoroid Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Halk Arasında “Basur”, “Mayasır” olarak ifade edilen Hemoroidal Hastalıklar; bağırsak sisteminin sonlandığı kısımda, her insanda var olan yastıkçıkların baskı, örselenme gibi nedenlerle şişmesi, sarkması ve kanamaya elverişli hale gelmesiyle oluşur.
Yaygın görülen bu rahatsızlık, Türkiye’de her 4 kişiden 3’ünde yaşanmaktadır. İş ve sosyal hayatı yoğun olanlarda, orta yaş dilimindekilerde, hamilelerde ve hemen hemen her yaşta insanımızda görülebilmektedir.
Sık sık yaşanan kabızlık ve ishal, düşük posalı diyet alışkanlıkları, yanlış tuvalet alışkanlıkları, hamilelik, azalmış barsak hareketleri, şişmanlık, genetik ve yaşlılık bu rahatsızlığın sebepleri arasına gösterilebilir.
Hastalarımız bu hastalığı tarif ederken; “Büyük tuvalet sonrası, dışkı üzerinde, tuvalet kâğıdında veya tuvalet fayansı üzerinde parlak kırmızı renkte kanama görüyorum.”, “Anal kısımda ağrı, oturmada güçlük, yanma hissi ve basınç hissediyorum.” ifadelerini kullanmaktadır.

Hemoroid tedavileri için Dr. Mert Atak’ın hemoroid yazısına göz atabilirsiniz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.