Havayolları Şirketleri, Uçaklara Kamera Kurmak Zorunda - TeknoDiot.com

Havayolları Şirketleri, Uçaklara Kamera Kurmak Zorunda Kalacak

Abone Ol 
takipçi satın al
takipçi satın al

2023’ten itibaren Rusya’da faaliyet gösteren tüm havayollarının uçakların içine kamera yerleştirmesi gerekecek.

Hükümet belgesi, 2023’ten itibaren, taşıyıcının filosuna giren yeni uçaklar için şartın zorunlu hale geleceğini belirtiyor. Halihazırda kullanımda olan uçakların 2025’ten itibaren kameralarla donatılması gerekecek.

Belgede, “Çalışan araçların nakliye güvenliğini sağlamaya yönelik teknik araçlarla donatılmasını sağlamak için: araç kabinindeki ve aracın yolcu bölmesine (kabine) giden yollarda video izleme nesnelerinin video tespiti, araç kabinindeki video izleme nesnelerinin video izlemesi”. Uçak kabinine alınan malzemeler en az 30 gün depolanmalıdır.

Bu, kameraların kurulumu ve çevrimiçi bir yayın sistemi için yetkililerin ilk şartı değil – böyle bir kural 2011 yılında Ulaştırma Bakanlığı tarafından oluşturuldu. Ancak, birkaç yıl boyunca havayolu bunu yerine getirmedi ve departman bunun yapılmasını gerektirmedi. Sadece 2016 yılında, Rostransnadzor, video kamera eksikliği nedeniyle havayollarına para cezası vermeye başladı.

Yeni girişim para cezalarıyla ilgili – bundan sonra Ulaştırma Bakanlığı, Devlet Dumasına 2019 gerekliliklerini ertelemek için bir yasa tasarısı sundu ve 2018’de hükümet kararnamesiyle 2020-2025’e taşıdı.

Göz atın:   ​Formula 1 Turkish Grand Prix 2020 Seyircisiz Olarak Yapılacak

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu