Günde Kaç Saat Telefona Bakıyoruz?

Telefona kitaptan 179 kat fazla vakit ayırıyoruz. Günde ortalama kaç saat telefona bakıyoruz? İşte sorunun cevabı.

Ajans Press’in We Are Social verilerini derlediği araştırmada açıklanana göre günde ortalama 2 saat 59 dakikasını cep telefonu ile geçirirken malesef kitap okumaya sadece bir dakika ayırıyoruz. Türkiye’de bulunan 71 milyon mobil kullanıcının yüzde 75’i akıllı telefon kullanıyor. Türk halkının geçen seneye oranla günde ortalama telefona bakması ve uğraşması yüzde 15,4 arttı.

Mobil trafik yüzde 33’ten yüzde 61’e çıktı. Mobil internet kullanımı da sektörel olarak da etkilenmekte. Mobil alışverişte Almanya, Fransa, Japonya gibi ülkeleri geride bıraktık. Ülkemizde ki mobil kullanıcılarının %55’i orantısız bir kullanım sergilemekte. Türkiye İstatistik Kurumu’ndan gelen bilgilere göre ise Türkiye’de bireylerin kitap okumak içinde günce sadece bir dakika vakit ayırdıkları belirlendi. Bu rakamlarda teknolojin her nasıl olduysa ülkemizi çok fazla etkilemekte. Ülkemizde ki bazı insanlar teknolojiyi kullanmayı bilmiyorlar.

Göz atın:   Casper VIA P3 Tüketicilerle Buluştu!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu