GTA 5, Satış Rekoru Kırdı!

Rockstar Games’in en çok satan oyunları arasında ilk sırada yer alan GTA 5’in satış rakamları dudak uçuklatan cinsten. Popülerliği henüz bitmemiş ve satışlarına kaldığı yerden devam ediyor.

Rockstar Games, 2013 yılında oyun konsollarına, iki yıl sonra ise 2015 yılında da PC platformuna GTA 5’i sundu. GTA 5, ortalama beş yıllık bir süre boyunca 90 milyon satış rakamına ulaştı. Rockstar Games’in en çok satan oyunu olarak tarihe geçti.

[ilgiliicerik icerik_id=”11691″]

GTA 5, Satış Rekoru Kırdı! Oyun Haberleri PC Oyun Haberleri PlayStation Haberleri Steam Haberleri Xbox Haberleri

Geçtiğimiz yıl ABD oyun pazarının en çok satan üçüncü oyunu olmayı başaran GTA 5, yapmıcısına kazandırdığı gelir açısından da altıncı sıraya yükseldi. Bu anlamda NBA 2K18 ve WWE 2K18 ile büyük bir rekabet içerisinde olan dev yapımın ulaştığı 90 milyonluk satışın dijital pazardan ve mağaza içinden geldiğini belirtmekte fayda var. Take-Two CEO’su Strauss Zelnick yaptığı açıklamada “Grand Theft Auto Online için bir rekor yılı daha bekliyoruz. Her şey beklenenden daha iyi gidiyor ve oldukça yüksek beklentimiz var.” sözlerine yer verirken şirketin CFO’su Lainie Goldstein ise oyun için harcamalarından elde ettikleri kazancı artırmayı planladıklarını belirtti ve GTA 5’in başarısını övmeyi ihmal etmedi


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı