TeknoDiot
     
     
     

GTA 5, Satış Rekoru Kırdı!

GTA 5, Satış Rekoru Kırdı!

Rockstar Games’in en çok satan oyunları arasında ilk sırada yer alan GTA 5’in satış rakamları dudak uçuklatan cinsten. Popülerliği henüz bitmemiş ve satışlarına kaldığı yerden devam ediyor.

Rockstar Games, 2013 yılında oyun konsollarına, iki yıl sonra ise 2015 yılında da PC platformuna GTA 5’i sundu. GTA 5, ortalama beş yıllık bir süre boyunca 90 milyon satış rakamına ulaştı. Rockstar Games’in en çok satan oyunu olarak tarihe geçti.

[ilgiliicerik icerik_id=”11691″]

GTA 5, Satış Rekoru Kırdı!

Geçtiğimiz yıl ABD oyun pazarının en çok satan üçüncü oyunu olmayı başaran GTA 5, yapmıcısına kazandırdığı gelir açısından da altıncı sıraya yükseldi. Bu anlamda NBA 2K18 ve WWE 2K18 ile büyük bir rekabet içerisinde olan dev yapımın ulaştığı 90 milyonluk satışın dijital pazardan ve mağaza içinden geldiğini belirtmekte fayda var. Take-Two CEO’su Strauss Zelnick yaptığı açıklamada “Grand Theft Auto Online için bir rekor yılı daha bekliyoruz. Her şey beklenenden daha iyi gidiyor ve oldukça yüksek beklentimiz var.” sözlerine yer verirken şirketin CFO’su Lainie Goldstein ise oyun için harcamalarından elde ettikleri kazancı artırmayı planladıklarını belirtti ve GTA 5’in başarısını övmeyi ihmal etmedi

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Güçsüz PC’ler İçin Steam’den Müjde!

Buğra Noyan

WRC 8 Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Buğra Noyan

Xbox’tan Dev Extra Cuma İndirimi!

Uğur Aydemir

1 yorum

Avatar
Muhammed Ali Sevinik 13 Şubat 2018 at 11:41

?

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.