GTA 5, Son Üç Ayda 10 Milyon Satış Rakamı Elde Etti - TeknoDiot.com

GTA 5 Rekor Üstüne Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Abone Ol 

Rockstar Games’in en çok satan oyunları arasında ilk sırada yer alan GTA 5’in satış rakamları dudak uçuklatan cinsten. Popülerliği henüz bitmemiş ve satışlarına kaldığı yerden devam ediyor.

Rockstar Games, 2013 yılında oyun konsollarına, iki yıl sonra ise 2015 yılında da PC platformuna GTA 5’i sundu. GTA 5, ortalama beş yıllık bir süre boyunca 90 milyon satış rakamına ulaştı. Rockstar Games’in en çok satan oyunu olarak tarihe geçti. Yeni açıklanan verilere göre GTA 5, sadece son üç ayda 10 milyon kopya daha satış yapmayı başardı.

Take-Two Interactive’in yaptığı son açıklama, Grand Theft Auto V, Red Dead Redemption 2 ve daha fazlası için birim satışların satış rakamlarını ortaya çıkardı.

Geçtiğimiz yıl ABD oyun pazarının en çok satan üçüncü oyunu olmayı başaran GTA 5, yapmıcısına kazandırdığı gelir açısından da altıncı sıraya yükseldi. Bu anlamda NBA 2K18 ve WWE 2K18 ile büyük bir rekabet içerisinde olan dev yapımın ulaştığı 90 milyonluk satışın dijital pazardan ve mağaza içinden geldiğini belirtmekte fayda var.

GTA 5 Rekora Doymak Bilmiyor!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

GTA 5 Rekor Üstüne Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

GTA 5’in toplam satış rakamı 130 milyona ulaştı. Bu rakama Epic’in ücretsiz oyun dağıttığı oyunlar dahil olmadığını söylemekte fayda var. Take-Two Interactive’in en son mali raporu, Grand Theft Auto V , Red Dead Redemption 2 ve Borderlands 3 gibi şirketin sıralamasında en çok satan oyunlar sayesinde 2.99 milyar dolarlık rekor bir gelir elde edildi.

  • Red Dead Redemption 2: 31 milyon kopya
  • Borderlands 3: 10 milyon kopta
  • NBA 2K20: 12 milyon kopya
  • Mafia III: 7 milyon kopya
  • The Outer Worlds: 2,5 milyon kopya

Take-Two ayrıca GTA serisinin toplam satış rakamının da 325 milyonu geçtiğini duyurdu. Toplam satışın %40’ı sadece GTA V’e ait. Gerçekten de inanılmaz bir başarı. Son olarak Minecraft. Geçtiğimiz hafta bir açıklama yayınlayan Microsoft, Minecraft’ın toplam 200 milyon satış rakamını geride bıraktığını açıklamıştı. Minecraft son bir yıl içerisinde 25 milyon kopya sattı.

Göz atın:   Steam Kış İndirimleri 2. Gün : Grand Theft Auto V

GTA 5 Rekor Üstüne Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

10 Yorum

  1. gta serisi gerçekten oyuncuların gönlünde taht kuran bir seri gta5 te öyle teknodiot ailesine başarılar

  2. Bugün koronayı yendim, eve gider gitmez indireceğim, koronayken bile bu fırsatı kaçırmadım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu